Řasy jsou velmi důležitou součástí jakéhokoliv obličeje, protože zdůrazňují barvu a tvar očí. Takže asi všechny ženy touží po tom, aby je měly husté a tmavé. Ne vždy ovšem bývá příroda laskavá. Růst řas však můžete naštěstí do značné míry ovlivnit samy.

Jak podpořit růst řas

Jde to několika způsoby, a to přírodní, nebo kosmetickou cestou. Zatímco první je většinou zdlouhavá a nejistá, kosmetická úprava přináší okamžitý, ne vždy však dlouhotrvající účinek,.

Při obnově řas nám pomohou správný jídelníček, dobrá péče o ně a kosmetická úprava (např. mikropigmentace či lash lifting).

Skladba našeho jídelníčku a péče o řasy přitom spíše fungují jako prevence. Mají udržet řasy zdravé, bez nutnosti je vylepšovat různými zákroky. Kosmetická úprava je vhodná ve chvíli, kdy už máme problém a přejeme si ho rychle vyřešit.

 

Po čem rostou řasy: Základem jsou ořechy

Kvalita našich vlasů i řas se odvíjí od skladby našeho jídla. Pokud nevyživujeme své tělo zevnitř, vlasové kořínky nebudou mít z čeho brát správné látky. Jaké? Například minerály selen a zinek, omega mastné kyseliny a vitamin A, C a E.

Velkým pomocníkem pro růst řas a vlasů jsou jádra – ať už jsou to ořechy, mandle, slunečnicová nebo lněná semínka. Kaše, saláty či polévky můžeme obohacovat také o blahodárný lněný nebo konopný olej. Dále nesmíme zapomínat na luštěniny a obiloviny, například čočku, cizrnu a hlavně hnědou rýži. Důležitým doplňkem budou i vejce (konkrétně žloutky), listová zelenina, ryby (především losos), citrusové plody a jogurt.

 

Přírodní růst řas ovlivníme i vhodnou péčí

Záleží samozřejmě i na tom, jak se s řasami zacházíme při vnější úpravě. Důležitý je zejména správný postup při odličování. Nevhodný je totiž může zbytečně poničit.

Měly bychom proto používat odličovadla na olejové bázi a nesnažit se odlíčení uspěchat. Odličovadla by měla mít dostatek času pro své působení. Nesnažme se proto oči současně drhnout. Ke správné péči patří rovněž masáž očních víček. Pomůže prokrvit vlasové cibulky a tak stimulovat růst řas. Řasy Je také dobré promazávat ricinovým olejem, který na ně a na obočí působí téměř zázračně. Využít lze i kokosový olej.

Svou roli hraje i způsob nanášení řasenky. Je-li nevhodný, dokáže řasy poničit tak, že budou vypadávat. Řasenku bychom proto měly nanášet od spodních víček k horním a to jemnými pohyby vedenými ze strany na stranu. Stylisté rovněž doporučují pročesávat řasy kartáčkem.

Do kategorie správné péče patří i růstová séra, která obsahují mnoho prospěšných látek v koncentrované podobě. Objem a kvalitu řas upevňují vitamínem H, A, C a E, biotinem, panthenolem, argininem a biometickými peptidy.

 

Rychlejší růst řas podtrhne kosmetická úprava

Přes veškerou péči a snahu vám pořád řasy nerostou? Ano, i to se může stát. Kvalita našich vlasů, obočí a řas je totiž značně ovlivněna geneticky. Proto si mnohé ženy musejí vypomáhat kosmetickou úpravou. Naštěstí dnešní metody nabízejí nenásilné a dlouhotrvající způsoby, jak hustších řas dosáhnout.

A nemusíte si kvůli tomu nalepovat ty umělé. Jde sice o velmi snadnou a oblíbenou metodu, ale při nekvalitním domácím provedení dochází k největšímu poškození řas vlastních. Umělé řasy navíc vydrží jen chvíli a celý proces se musí znovu a znovu podstupovat.Pokud jsou vaše vlastní řasy jemné a řídké, svěřte se raději do odborných rukou.

V kosmetickém salónu vám kromě nalepení řas nabídnou i lash lifting. Je to mnohem příjemnější a efektivnější, než využívání syntetických řas. Lash lifting připomíná trvalou; řasy se obohatí keratinem, zvýrazní a zatočí směrem nahoru. Nejenže tím získáte krásné objemné řasy, ale zároveň stimulujete jejich růst. Účinek vydrží přibližně měsíc.

V neposlední řadě se rovněž nabízí mikropigmentace očních víček. Jedná se o vůbec nejlepší způsob jak dlouhodobě kamuflovat chybějící řasy. Pigment se nanese jako linka podél řas a tím oči jakoby otevře, dodá jim jas a zároveň podtrhne a zvýrazní řasy. Permanentní make-up vydrží tři až pět let.

Mikropigmentaci očních víček doporučujeme doplnit permanentním obočím. Obočí hraje významnou roli ve výrazu naší tváře a je-li dostatečně výrazné, dokáže rozjasnit a zvýraznit i oči.

Teď víte, jakým způsobem můžete podpořit růst řas. Pokud si nejste jisty, nebo nechcete čekat na výsledek podpory přírodní cestou, objednejte se k našim specialistkám. Poradí a pomohou!