Podpořit růst obočí můžete několika jednoduchými triky. Dnešní doba si totiž žádá přirozeně husté a tmavé obočí, takže s tenkými linkami už neuspějeme. Pokud vám příroda nadělila řídké obočí, vyzkoušejte následující tipy jak obočí zahustit.

Jak dlouho roste obočí?

Úprava obočí je rychlá, ale musí se umět. Mnoho žen ublíží svému vzhledu tím, že své obočí neumí upravit do tvaru, který sedne jejich obličeji. Dorůstání obočí je pak proces na delší dobu a je při něm potřeba dost trpělivosti. Nebo můžete rovnou využít profesionální úpravy a chyb se vyvarovat.

Jak dlouho tedy roste obočí? Neprofesionální trhání může poškodit obočí natolik, že jeho dorůstání trvá i celý rok. Šťastnějším ženám chloupky nad víčky dorostou do několika týdnů.

 

Co pomáhá na růst obočí v přírodě?

Obočí v jejich růstu pomůže to stejné, co pomáhá v růstu i vlasům. Jde především o to mít vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály (především jde o vitamín A, B, železo, zinek a omega-3 mastné kyseliny).

Náš jídelníček by měl proto obsahovat ořechy a semínka, mrkev a listovou zeleninu, ryby, hnědou rýži, luštěniny či avokádo. Jídla zkuste dochutit skořicí a lněným nebo konopným olejem. To vše podporuje vlasy a chloupky v růstu.

K zázrakům přírodní apatyky patří ricinový olej, který obočí posiluje, zhušťuje a zpevňuje. Rozetřete si tenkou vrstvu na obočí před spaním a nechte přes noc působit. Stejně tak můžete aplikovat kokosový nebo olivový olej. Vlasové folikuly stimuluje i šťáva z cibule, kterou stačí nechat působit 5 až 10 minut.

 

Podpora růstu obočí pomocí kosmetiky

Dorůstání obočí můžete urychlit tím, že budete růst nových chloupků stimulovat peelingem. Můžete si ho koupit, nebo vyrobit doma z cukru nebo kávové sedliny.

Obočí a pokožku kolem jemně krouživými pohyby masírujte a nechejte peeling, aby odstranil mrtvé buňky a prokrvil pokožku. Příliš netlačte, abyste naopak chloupky neodstranily.

Následně můžete použít růstová séra, která koupíte v drogerii nebo ve speciálních prodejnách. Jejich účinnost je nicméně diskutabilní. Zatímco jedné ženě pomůžou okamžitě, druhá se výsledku dočkat nemusí.

 

Jak upravovat dorůstající obočí?

Čekání, než nám obočí doroste, může být únavné, a ne každý chce celou dobu mít neupravené obočí. Nevzhledná prázdná místa můžete zamaskovat tužkou na obočí, kterou si dokreslíte chybějící chloupky.

Následně obočí namalujte stíny, které přilehnou ke chloupkům a dodají obočí plný a ucelený vzhled. Díky stínování můžete získat tmavší barvu obočí, čímž vaše tvář lépe vynikne. Obočí by mělo být přibližně o dva až tři odstíny tmavší než naše vlasy.

Pokožku v okolí obočí můžete přetřít korektorem. Zahladíte tak nesrovnalosti a necháte obočí vyniknout. Na závěr chloupky přetřete fixátorem, aby líčení vydrželo co nejdéle.

 

Co když přestane růst úplně

Bohužel se stává, že si ženy vytrhnou obočí tak nešikovně, až poškodí vlasový váček, a chloupek už jim znovu nikdy nedoroste. Pokud k nim patříte, nemusíte si zoufat. Obočí si můžete nechat dokreslit permanentním make-upem.

Takto vytetované obočí vydrží několik let. Jeho výhodou je to, že ho nesmyjete večer při odličování. Bude váš obličej rámovat a zvýrazňovat 24 hodin denně. Navíc vám zkušená specialistka pomůže vytvořit takový tvar obočí, který vašemu obličeji opravdu sluší.

Máte řídké chloupky nebo prázdná místa v obočí a chcete, aby obočí vypadalo co nejpřirozeněji? Pak pro vás bude ta pravá metoda vláskování, během které se tetuje každý chloupek zvlášť, a vytváří se tak dokonalý 3D efekt.

Nebo si přejete zvýraznit své vlastní obočí, aby vám odpadlo každodenní domalovávání tužkou a stíny na obočí? Využijte pudrovou metodu, která nahradí stínování a vaše obočí bude vždy vypadat dokonale upravené.

 

Trápí vás nedorůstající chloupky? Přestaňte se stresovat a využijte všech výhod mikropigmentace. Nebo máte své vlastní rady, jak na dokonalé obočí?