Permanentní make-up obočí Praha
Permanentní make-up obočí je moderní technikou umožňující navrátit vašemu obočí jeho přirozený vzhled, upravit jeho tvar a objem, přidat hustotu nebo kompletně obnovit oblasti bez chloupků. Mikropigmentace obočí je proces vsazení speciálního pigmentu do povrchové vrstvy pokožky – přesněji do svrchní vrstvy škáry – do hloubky 0,3 – 0,5 mm prostřednictvím specializované tenké jehly.Tvar i hustota obočí mohou dramaticky změnit tvář kohokoliv, jelikož přímo ovlivňují výraz ve tváři, zvýrazňují oči a dělají obličej unikátním. Efekt procedury vydrží průměrně jeden až dva roky v závislosti na individuálních charakteristikách těla každé klientky.
Vyberte vhodnou techniku mikropigmentaci pro sebe
Vláskování obočí je jednou z nejnovějších technik pro vytvoření dojmu velmi tenkých chloupků pomocí mikropigmentace / microbladingu. Specialista estetické kliniky maluje velice jemné chloupky do tvaru, který si ve fázi předběžného nákresu kosmetickou tužkou zvolí sama klientka. Tato technika využívá speciálních tenkých jehel (čepelek) umístěných v optimálním úhlu a specifické sekvenci, pomocí kterých je do svrchní vrstvy pokožky vpraven pigment. Chloupky jsou malovány tak, aby maximálně napodobovaly přirozený směr růstu obočí a na první pohled byly nerozeznatelné od skutečného obočí. Jak individuální chloupky, tak celé části nového obočí vypadají jako celek velmi reálně a nijak neprozrazují, že za jejich vzhledem stojí mikropigmentace.
Efekt jemného stínu (též pudrové obočí) je moderní technika stínování obočí. Pomocí této techniky je možné vytvořit jak poloprůhledný, jemný stín, tak i sytější odstíny. Technika pudrového obočí umožňuje zaplnit v obočí prázdná místa a dát řídkému nebo tenkému obočí hustý, dobře upravený a objemný vzhled. Pigment je do svrchních vrstev pokožky aplikován jemně a bezbolestně. S postupem času nebledne ani nemění odstín. Technika může být využita jako samostatná procedura mikropigmentace nebo provedena v kombinaci s čepelkovou metodou (HD Line).
Vláskování obočí je jednou z nejnovějších technik pro vytvoření dojmu velmi tenkých chloupků v oblasti obočí pomocí mikropigmentace/ microbladingu. Specialista maluje velice jemné a kvalitní chloupky ve tvaru, který si ve fázi předběžného nákresu kosmetickou tužkou zvolil sám klient. Tato technologie využívá speciálních tenkých jehel (čepelek) umístěných v optimálním úhlu a specifické sekvenci, pomocí kterých je do svrchní vrstvy pokožky vpraven pigment. Chloupky jsou malovány tak, aby maximálně napodobovaly přirozený směr růstu obočí a na první pohled jsou nerozeznatelné od skutečného obočí. Jak individuální chloupky, tak celé části nového obočí vypadají jako cele velmi reálně a nijak neprozrazují, že za jejich vzhledem stojí mikropigmentace.
Efekt jemného stínu (též pudrové obočí) je moderní technika stínování obočí. Pomocí této techniky je možné vytvořit jak poloprůhledný, jemný stín, tak i sytější odstíny. Technika pudrového obočí umožňuje zaplnit prázdná místa ve vašem obočí a dát řídkému nebo tenkému obočí hustý, dobře upravený a objemný vzhled. Pigment je do svrchních vrstev pokožky aplikován jemně a bezbolestně. S postupem času nebledne ani nemění odstín. Technika může být využita jako samostatná procedura mikropigmentace nebo provedena v kombinaci s čepelkovou metodou (HD Line).
-
1. Fáze
Povinná konzultace předcházející samotné proceduře.
-
2. Fáze
Klientka vyplní dotazník, informovaný souhlas, smlouvu a další nezbytné dokumenty.
-
3. Fáze
Odborník připraví individuální návrh korekce obočí. Cílem je dosáhnout společné domluvy a nalézt ideální tvar.
-
4. Fáze
Odborník namíchá pigment s ohledem na tón pleti a fototyp klientky.
-
5. Fáze
Na celou oblast obočí se nanesou anestetika ve formě speciálního krému.
-
6. Fáze
Samotná procedura – vsazování vybraného pigmentu.
-
7. Fáze
Odborník předá klientce doporučení pro následnou péči.
Před podstoupením procedury mikropigmentace obočí není doporučeno trhat, stříhat ani holit vaše obočí. Naši specialisté potřebují zřetelně vidět, kterým směrem chloupky vašeho obočí přirozeně rostou, jak jsou silné a jaké mají zbarvení. Pokud máte jasnou představu o tom, jak by mělo vaše obočí vypadat, je lepší namalovat si před procedurou svůj obvyklý denní make-up očí a obočí. Tím nám pomůžete lépe pochopit své preference a vidět celkový obrázek.
- Nejméně dvě hodiny před samotnou procedurou nekuřte.
- Den před zákrokem nekonzumujte těžce stravitelná a kořeněná jídla. Nepijte alkohol ani žádné stimulační nápoje, mezi které patří káva, silný čaj, energetický nápoj apod. Nepoužívejte pečující kosmetiku ani růstová séra na obočí. Vše výše zmíněné vede k ředění krve, které by mohlo způsobit komplikace při vsazení pigmentu a během hojení.
- V období deseti dnů před aplikací nenavštěvujte solárium a vyhněte se i venkovnímu slunci a opalování. Pokud byste si spálily pokožku, odborník by nebyl schopen vybrat odstín pigmentu, který by odpovídal tónu vaší pleti. Kvůli tomu byste se musely objednat na jiný termín.
- 10 dnů před termínem aplikace přestaňte užívat léky, které ředí krev.
- Čtrnáct dnů před zákrokem a stejně dlouhou dobu po něm, neužívejte antibiotika. Mohlo by se stát, že tělo vpravený pigment nepřijme.
Absolutní kontraindikace
- Akutní zhoršení příznaků kteréhokoliv chronického onemocnění
- Zvýšená teplota a horečka
- Onkologické onemocnění
- Krevní nemoci typu hemofilie, hypertenze, Von Willebrandova choroba
- Predispozice ke vzniku keloidním jizev
- Prvotní fáze nachlazení, zánětlivé onemocnění, ARO, IHCD
- Chemický peeling (nejméně 28 dní od peelingu)
- Astma
- Epilepsie
- HIV, Žloutenka, AIDS
- Botoxové injekce v oblasti obočí i čela (nejméně 2 – 3 týdny po aplikaci injekcí)
- Plastické a chirurgické operace, podkožní infiltrace v období rehabilitace (1 – 6 měsíců)
- Přítomnost novotvaru / neznámého nádoru, především v místě provedení aplikace
- Radioterapie / Chemoterapie
- Psychická porucha
Relativní kontraindikace:
- Období rehabilitace po kosmetickém zákroku či chirurgické operaci; oslabená imunita
- Lupenka (psoriáza), dermatitida nebo akutní dermatóza v místě provedení procedury
- Staré tetování v oblasti, kde má být aplikován permanentní make-up
- Hypersenzitivita a alergie na složky pigmentu
- Konzumace alkoholu a užívání vitaminů, doplňků stravy, silných antibiotik, kortikosteroidů, antikoagulantů, retinoidů (riziko vzniku jizev a prodloužení doby hojení)
- Období menstruace, kdy ženy trpí zvýšenou šancí na krvácení a jejich práh bolesti je snížen. Zákrok doporučujeme podstoupit raději ve střední části cyklu
- Těhotenství a kojení v období prvních 4 měsíců od porodu. Nikdy žádné pacientce nedoporučujeme podstoupit proceduru permanentního make-upu v prvním trimestru. Ve druhém i třetím trimestru a v období kojení mohou být procedury provedeny pouze se souhlasem lékaře a pouze v případě, že klientka nebude mít žádný problém s tolerancí zákroku (nebude potřeba nasazení žádných léků proti bolesti ani anestezie)
Výsledný efekt je do značné míry ovlivněn vaší kompetentní péčí po zákroku, jejímž základem je striktní dodržování hygienických pravidel a užívání léku, které doporučí odborník. Doporučujeme, abyste si v prvních třech dnech po zákroku neplánovaly žádné důležité schůzky, jelikož není možné na oblast obočí použít make-up.
- Součástí procesu hojení je vytváření stroupků. Ty můžete zmírnit potíráním hojící se oblasti vatovým či bavlněným tamponkem, který předtím napustíte v roztoku Corsodyl.
- Před zacelením a odloupnutím stroupku se vyhněte vodním a termálním procedurám: plavání v bazénu či otevřené vodě, návštěvě sauny nebo tureckých lázní. Oblast, na níž proběhla procedura, by neměla přijít do kontaktu s vodou. Pokud se tak stane, jemně vlhkost vysajte ručníkem – stroupek nikdy ručníkem neotírejte! Umývání vlasů musí probíhat bez kontaktu s obočím (s hlavou nakloněnou dolů), nedoporučují se koupele ani dlouhé sprchy – nadměrná vlhkost může způsobit předčasné odloupnutí stroupku.
- Předcházejte nárazům a dotekům oblasti obočí, která se hojí. Pokožky se zbytečně nedotýkejte a netřete ji. Nesnažte se žádným způsobem urychlit proces hojení stroupků tím, že je budete škrábat či loupat. Nedovolte, aby došlo k jejich porušení.
- Pokud pociťujete nepříjemnou napjatost pokožky pod stroupkem (mezi 2. až 7. dnem po proceduře), použijte malé množství přípravku doporučeného specialistou (po umytí rukou). Přebytečné množství produktu opatrně odstraňte ubrouskem.
- Do úplného zahojení nepoužívejte žádnou pečující kosmetiku, make-up ani jinou dekorativní kosmetiku.
- Předčasnému vyblednutí pigmentu můžete předejít tím, že se budete v prvních třech týdnech vyhýbat slunci a následně se chránit pomocí krému s vysokým UV faktorem a dostatečně velkými slunečními brýlemi.
- Další informace k pozákrokové péči obdržíte před zákrokem i s ostatními dokumenty.
Berte na vědomí, že k dosažení dlouhotrvajícího výsledku i celkové výdrže mikropigmentace je nezbytné podstoupit nejméně jedno korekční sezení v intervalu 1 – 3 měsíce od první návštěvy. Jedině v takovém případě je možné považovat proceduru za dokončenou.