Tetování vlasů Praha – Trichopigmentace

Procedura trichopigmentace, při které dochází k tetování vlasů, je moderním, rychlým a bezbolestným řešením problému jejich ztráty. Je ideální pro ženy a muže, kteří chtějí zamaskovat kompletní nebo částečnou ztrátu vlasů, zbavit se lysých míst, schovat jizvy z úrazů či operací v oblasti růstu vlasů a znovu získat sebedůvěru.

Tento unikátní postup je založen na technologii zavádění pigmentu do horních vrstev pokožky hlavy speciální tenkou jehlou, která umožňuje imitování vzhledu vlasových folikulů a jednotlivých vlasů. Specialista při proceduře ručně kreslí každý vlas vzhledem k aktuální linii, hustotě a barvě tak, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji.

Barvicí pigmenty byly vyvinuty speciálně pro trichopigmentaci, jsou certifikovány a nezpůsobují alergické reakce. Vzhledem k tomu, že je pigment navržen přímo pro tuto proceduru, nemění barvu ani se nerozptyluje. Paleta použitelných odstínů tohoto pigmentu je velmi široká, což umožňuje vybrat pro oblast vyžadující proceduru vždy ten nejpřesnější tón.

Cena a délka trvání procedury na naší estetické klinice je určena individuálně vzhledem k velikosti místa, které trichopigmentaci potřebuje.

Rozlučte se nadobro s lysými místy a omládněte díky bezbolestnému a rychlému zákroku. Chci se zbavit lysých míst

Kdy je tetování vlasů nezbytné

 • Pro eliminaci efektů částečné nebo kompletní alopecie (ztráta vlasů a plešatost)
 • Pro úpravu linie růstu vlasů
 • Pro získání dojmu hustoty a objemu v případě, že vaše vlasy jsou příliš tenké a řídké
 • Pro odstranění lysých míst na hlavě nebo korekci proporcí tváře s větším čelem

Výhody mikropigmentace vlasů

 • Sebedůvěra ve váš vzhled 24 hodin denně 365 dní v roce bez ohledu na okolnosti a místo (příroda, bazén, posilovna, moře atd.).
 • Rychlé výsledky bez nutnosti podstoupit chirurgický zákrok nebo komplexní zdravotní zásah.
 • Již nebude nutné používat nespolehlivé šampóny a pudry.
 • Klient má absolutní kontrolu nad průběhem aplikace a výsledným vzhledem – společně s naším specialistou vybírá odstín pigmentu a hodnotí navržený postup (rozhoduje, kde bude linie vlasů, jaká bude vizuální hustota, kde bude přechod z jedné oblasti do druhé atp.).
 • Procedura může být provedena během jiné léčby ztráty vlasů.
 • Mikropigmentace je absolutně bezbolestná (aplikuje se lokálně anestetický krém).
 • Procedura je zcela bezpečná a sterilní.
 • Výsledky přetrvávají po dobu 3 let (v závislosti na individuálních charakteristikách těla).
 • Pokud ze zdravotních (nebo jakýkoliv jiných) důvodů nemůžete metodu trichopigmentace vlasů podstoupit, je tu pro vás řešení v podobě transplantace vlasů, což je moderní, vysoce účinná a dneska již šetrná a bezpečná metoda.

Ukázky výsledného efektu pigmentace vlasů

Tetování na vlasy v jednotlivých fázích

 

 • 1. fáze

  Úvodní konzultace před procedurou a vyplnění potřebných dokumentů

 • 2. fáze

  Výběr vhodného pigmentu vzhledem k tónům pleti a barvě vlasů

 • 3. fáze

  Aplikace anestezie
  (lokální ve formě speciálního krému)

 • 4. fáze

  Samotný proces procedury

 • 5. fáze

  Obecná doporučení pro péči a pokyny

Přestaňte utrácet za šampony, u kterých se výsledku nedočkáte. A objednejte se na trichopigmentaci, kde se požadovaného efektu dočkáte okamžitě. Chci získat zpět svůj mladistvý vzhled

Doporučovaná příprava na proceduru

Aby byl zajištěn hladký průběh trichopigmentace a konečný efekt vypadal dle očekávání, musí klient následovat řadu pokynů, které od specialisty vždy dostane.

 • Mikropigmentaci vlasů můžeme provést jen v případě, kdy není skalp zarudlý ani nijak zanícený. V místě, kde bude vpraven pigment, nesmí být žádné vyrážky, popáleniny od slunce, zarudlé oblasti ani otevřené rány.
 • Minimálně dvě hodiny před zákrokem nekuřte.
 • Nejméně 24 hodin před začátkem trichopigmentace se vyhněte pití kávy, alkoholu, silného čaje a dalších stimulačních nápojů (např. Pepsi, Coca-Cola, energetický nápoj a jiné). Na pokožku neaplikujte pečující kosmetiku a séra, která podporují růst vlasů. Nekonzumujte kořeněná jídla. Jedná se o faktory, které přispívají k ředění krve, což může vést k sekreci lymfy v oblasti, kde má být nanášen pigment. Průběh aplikace by byl obtížný a následné hojení komplikované.
 • Po dobu 10 dnů před tetováním vlasů nevystavujte svou pokožku přírodnímu ani umělému slunci. Pokud byste se při opalování spálili, nebylo by možné vybrat odstín pigmentu, který by působil přirozeně. Z toho důvodu by bylo nutné objednat se na jiný termín.
 • U všech klientů vyžadujeme, aby nejméně 10 dnů před estetickým zákrokem vysadili vazokonstrikční preparáty a léky, v důsledku jejichž užívání dochází k ředění krve.
 • 14 dnů před procedurou neužívejte antibiotika, která by mohla způsobit, že vaše tělo pigment nepřijme. Stejně dlouhá doba bez léků by měla následovat i po dokončení zákroku.

Absolutní kontraindikace

 1. Predispozice ke vzniku keloidních jizev.
 2. Horečka a zvýšená teplota.
 3. Exacerbace neboli akutní fáze jakéhokoliv typu onemocnění.
 4. Astma.
 5. Epilepsie.
 6. Žloutenka, AIDS, HIV.
 7. Psychická porucha.
 8. Krevní nemoci typu hemofilie, Von Willebrandova choroba, hypertenze.
 9. Onkologické onemocnění.
 10. IHCD, ARO, počáteční fáze nachlazení, zánětlivé onemocnění.
 11. Novotvar / nádor neznámého původu, který se objevil v místech, na nichž má být proveden zákrok.
 12. Chemoterapie / radioterapie.
 13. Chirurgické a plastické operace, podkožní infiltrace v období stabilizace (1 – 6 měsíců).

Relativní kontraindikace:

 1. Dermatóza, psoriáza či dermatitida v místech plánované procedury.
 2. Alergická reakce a hypersenzitivita na složky pigmentu.
 3. Užívání doplňků stravy, vitaminů, silných antibiotik, kortikosteroidů, antikoagulantů, retinoidů (riziko zjizvení a komplikovaný průběh hojení), konzumace alkoholu.
 4. Těhotenství a kojení v prvních čtyřech měsících od porodu. Klientkám, které jsou v prvním trimestru, nikdy nedoporučujeme podstoupit zákrok. V případě druhého i třetího trimestru a kojení je to možné jen se souhlasem lékaře. Klientka nesmí mít ani problém s tolerancí zákroku – nebude nutné nasadit léky tlumící bolest a anestezii.
 5. Období určené k rehabilitaci po kosmetické či chirurgické operaci. Oslabená imunita.

 

Péče po proceduře

Je nutné brát na vědomí, že kvalita výsledného efektu je plně závislá na dodržení striktní pozákrokové péče, která je všem klientům doporučena hned po proceduře.

V období 7-10 dnů po zákroku je také zpravidla v oblasti procedury barva pigmentu výrazná. Poté dojde k úbytku sytosti a barva se stává přirozenou, optimálně takovou, která byla původně vybrána na základě pacientova pigmentu.

 • Po proceduře je nutné pokožku ošetřovat Corsodylem, a to po celou dobu hojení (7-10 dní).
 • Po dobu prvních 3 dnů po proceduře by hlava neměla přijít do kontaktu s vodou.
 • V období 7-10 dní od procedury se neopalujte ani na hojící se oblast neaplikujte žádný make-up.
 • Nepodstupujte rovněž dlouhé koupele, parní koupele, návštěvy sauny nebo bazénů, a to minimálně po dobu dvou týdnů po proceduře.
 • Vyhýbejte se jakýmkoliv fyzickým dotekům na hojící se oblast: Nedotýkejte se jí zbytečně! Netřete, neškrábejte!
 • Všechny důležité informace, dokumentaci a doporučení k následné péči, která zajistí hladký průběh hojení, dostane každý klient před samotnou procedurou.

K dosažení požadované kvality a delší výdrže dermapigmentace je nutné podstoupit 1-2 další korekční procedury v intervalu 1-3 měsíců. Bez korekcí je procedura považována za nedokončenou.