Maskování jizev a estetická kamufláž defektů pleti Praha
Procedura estetické kamufláže (dermapigmentace) kožních defektů je jednou z nejméně invazivních metod odstranění jizev ve tváři i na těle. Mezi kožní defekty lze řadit například jizvy po operacích, nehodách či úrazech, popáleniny, kožní skvrny způsobené nemocí vitiligo, strie, příznaky růžovky či kuperózy, tmavé kruhy pod očima, pigmentové skvrny či jiné kosmetické problémy.
Moderní technologie vytvořila dosud nejširší a nejrozmanitější paletu kamuflážních pigmentů všech přirozených odstínů, z nichž je možné vybrat odstín, který se nejvíc blíží pleti klienta tak, aby se po kompletním zhojení sloučil s okolní zdravou pletí.
Techniky maskování jizev
Kamufláž je stejně jako permanentní make-up aplikována do oblasti pokožky, která má být zamaskována. Při této proceduře není nutné připravit dopředu náčrt, neboť hranice oblasti, která vyžaduje dermapigmentaci, jsou zpravidla jasně viditelné.
Kamufláž kožních defektů zahrnuje zavedení pigmentu navrženého pro lékařskou kamufláž, který vhodně splyne s okolní zdravou pokožkou. Konečná barva ošetřené oblasti se pak optimálně shoduje s přirozenou barvu pokožky.
Doporučený postup v případě medicínské kamufláže je 2 až 5 procedur v intervalu 1,5 až 2 měsíců. Konečný počet procedur je určen specialistou na základě individuálního případu klienta.
TOP 5 situaci pro maskování jizev a kožních nedostatků:
- Kamufláž jizev po: zranění, chirurgických zákrocích, úrazech či odstraněních nádorů.
- Maskování jizev po plastických operacích: zvětšení prsou, transplantace vlasů, blefaroplastika, facelitech, frontotemporálním liftingu koronárním řezem, atd.
- Kamufláž popálenin (často zůstávají jizvy nebo změny pigmentace, které mohou způsobit výraznou změnu vzhledu postižených oblastí)
- Maskování strie (těhotenství, rychlý přírůstek nebo úbytek hmotnosti, bodybuilding, hormonální změny, atd.)
- Estetické opravy pleti způsobené: vitiligo, pigmentovými skvrnami, rosacea (růžovka) a kuperóza a dalšími kosmetickými nedostatky kůže.
- Procedura je bezbolestná, rychlá a dlouhodobě účinná.
- Nedochází k poškození cév.
- Může být absolvována i po laseru nebo dermabrazí.
- Krátká rekonvalescence
- Stabilní barva pigmentu, normální život po zahojení
- Po kompletním zahojení můžete žít zcela normální život
- Trvá 45+ minut, efekty až 3+ roky a nevyžaduje žádné speciální opatření.
Průběh vyhlazení jizev
-
1. Fáze
Bezplatná konzultace před procedurou za účelem zhodnocení situace a stavu oblasti vyžadující medicínskou kamufláž
-
2. Fáze
Individuální výběr vhodného pigmentu na základě specifického odstínu pleti klienta.
-
3. Fáze
Anestezie ošetřované oblasti (lokálně anestetický krém).
-
4. Fáze
Samotná procedura.
-
5. Fáze
Péče po proceduře.
Chci odstranit kožní defekt
Jak se připravit na maskování jizev
Doporučení, která musí klient před podstoupením procedury na naší estetické klinice učinit pro zajištění optimálního provedení a uspokojivého výsledku:
- Nejpozději 10 dní před zákrokem vysaďte užívání jakýchkoliv léků, které ředí krev (aspirin atp.) a také vázokonstrikčních preparátů.
- Dva týdny před a po proceduře by klient neměl užívat antibiotika. V opačném případě tělo odmítne aplikovaný pigment.
- Po dobu 10 dní před zákrokem se vyhněte jak venkovnímu, tak vnitřnímu (solárium atp.) opalování (pokud máte pokožku spálenou sluncem nebo jste silně opáleni, budete se moci objednat až poté, co se vaše pokožka vrátí do původního odstínu, což našim specialistům umožní vybrat vám správný odstín pigmentu).
- 24 hodin před procedurou nekonzumujte alkohol ani žádné jiné stimulační nápoje (káva, silný čaj, Coca Cola, Pepsi, energetické nápoje, jiné kofeinové nápoje), vyhněte se produktům pečujícím o pokožku, sérům pro růst obočí a také těžkým či kořeněným jídlům. Všechny tyto faktory přispívají k zředění krve, které může vést k sekreci lymfy v místě procedury a následně obtížím pro naše specialisty nebo komplikacím při hojení.
- 2 hodiny před procedurou se vyhněte kouření.
Absolutní kontraindikace
- Zvýšená teplota a horečka.
- Exacerbace (akutní fáze) jakéhokoliv onemocnění.
- Krevní nemoci: Von Willebrandova choroba, hemofilie, hypertenze.
- Predispozice ke keloidním jizvám.
- Onkologické onemocnění.
- ARO, IHCD, zánětlivé onemocnění, počáteční fáze nachlazení.
- Epilepsie.
- Astma.
- Žloutenka, HIV, AIDS.
- Přítomnost neznámého nádoru/novotvaru, zejména v oblasti, kde má být provedena procedura.
- Psychická porucha.
- Chirurgické operace, plastické operace a podkožní infiltrace v období stabilizace (1-6 měsíců).
- Chemoterapie/radioterapie.
Relativní kontraindikace:
- Alergie a hypersenzitivita vůči složkám pigmentu.
- Recidivující herpes (ve stádiu exacerbace).
- Dermatitida, akutní dermatóza nebo psoriáza (lupenka) v oblastech, kde má být provedena procedura.
- Oslabená imunita, rehabilitační doba po chirurgické či kosmetické operaci.
- Užívání kortikosteroidů, silných antibiotik, antikoagulantů, retinoidů (možné zjizvení, prodloužení hojení), vitaminů, doplňků stravy, konzumace alkoholu.
- Těhotenství a kojení (první 4 měsíce od porodu). Žádné pacientce nedoporučujeme podstupovat procedury permanentního make-upu v prvním trimestru. Ve druhém a třetím trimestru a období kojení mohou být procedury provedeny pouze se souhlasem lékaře a v pouze případě, že klientka nebude mít žádný problém s tolerancí zákroku (nebude potřeba nasazení žádných léků proti bolesti ani anestezie).
- Jizva je stále červená nebo růžová, tzn. ke konečnému hojení tkáně ještě nedošlo. Pokud se takovou jizvu pokusíte maskovat, riskujete sekundární zjizvení a nežádoucí výsledek.
- Povrch jizvy není hladký, ale reliéfní a vystupuje nad povrch kůže. V těchto případech je předepsána procedura laserového resurfacingu. Při ní dochází ke zvýšené regeneraci tkáně, což vede k rychlé tvorbě nových kolagenových vláken a k hojení kůže novou rovnoměrnou vrstvou.
- Maskování SE NEPROVÁDÍ na pihy!
Kvalita finálního výsledku po proceduře je až z 50 % závislá na kompetentní po zákrokové péči, která by měla obsahovat striktní hygienická pravidla, případně vhodné přípravky.
1-2 dny po zákroku se může objevit zarudnutí nebo malé otoky. V období prvních 7 dní po zákroku je také zpravidla v oblasti procedury barva pigmentu intenzivní. Poté dojde k úbytku sytosti a barva se stává přirozenou, optimálně takovou, kterou má okolní zdravá pokožka.
Počítejte prosím s tím, že během prvních 7 dní po proceduře probíhá hojení a slupování stroupku a není doporučeno si pro toto období plánovat důležité události, neboť použití make-upu na ošetřenou oblast je v této době kvůli probíhajícímu procesu hojení přísně zakázáno.
- Po proceduře je nutné pokožku ošetřovat Corsodylem, a to po celou dobu hojení (5 dní).
- V období hojení je zakázáno opalování nebo aplikace make-upu v postižené oblasti.
- Další informace a doporučení pro následnou péčí po mikropigmentaci klient obdrží společně s ostatní dokumentací před procedurou.
K dosažení požadované kvality a delší výdrže dermapigmentace je nutné podstoupit 1-2 další korekční procedury v intervalu 1-3 měsíců. Bez korekcí je procedura považována za nedokončenou.