Někdo má řídké obočí už od přírody, někoho o obočí připravila nemoc, nebo horlivé vytrhávání chloupků. Ať tak či onak, husté obočí nemusí zůstat jenom naším snem. Pojďme se podívat na způsoby, jakými můžeme dosáhnout obočí hodné filmových hvězd.

Způsoby jak mít husté obočí

Dnes je módní mít obočí, které vypadá co nejpřirozeněji. Měly bychom ho udržovat o pár odstínů tmavší, než jsou naše vlasy, ale už se naštěstí nemusíme starat, aby bylo přehnaně tlusté nebo naopak tenké. Zkrátka bychom měly obočí jen lehce zahustit a pak správně udržovat, aby podtrhlo naši přirozenost a krásu.

Zní to jako pohádka, ale snadné to není. Dosáhnout hustého obočí totiž může pro mnohé ženy znamenat každodenní zápas. Ale k cíli vede několik cest. Základem je výživa obočí zevnitř i zvenku. Tato přírodní cesta by měla být samozřejmou součástí našeho životního stylu už proto, že nám problémům s řídnutím obočí pomůže předcházet

 

Jak na husté obočí přírodní cestou

Vlasové cibulky velmi účinně stimuluje ricinový olej. Stačí kapičku rozetřít po obočí a nechat přes noc působit. Ricinový olej umí s růstem a objemem chloupků a vlasů přímo kouzlit. Na jeho účinky však budeme čekat až několik týdnů . A výsledek stále nemusí být takový, jaký potřebujeme.

Vedle ricinového se doporučuje také kokosový a olivový olej. Jejich efekt je šak ještě nižší. Podobně můžeme používat i růstová séra, která obsahují potřebné minerály a vitamíny v koncentrované podobě. Ovšem i jejich výsledky jsou velmi individuální. Někdo nemusí změnu vůbec pocítit.

Podle babských rad pomůže růstu obočí šťáva z cibule, která dokáže podpořit cirkulaci krve. Naneseme ji na chloupky, necháme hodinu působit a pak důkladně smyjeme.

Abychom udržely své vlasy, řasy i obočí v dobrém stavu, měly bychom tělu zajistit pravidelný příjem vitamínů A, E, C a H, dále pak omega mastných kyselin, selenu a zinku. Proto by náš jídelníček měl obsahovat luštěniny, hnědou rýži, mandle, slunečnicová semínka, lněný olej, jogurty, lososy, listovou zeleninu, žloutky i citrusové plody.

 

Jak zhustit obočí rychle a bez čekání

Všechny tyto rady jistě působí na celkové zdraví a kvalitu vlasů a obočí, nicméně zázrak to přes noc nepřinese a někdy vůbec nenastane. Pokud si přejete mít husté obočí rychle, nebo jste o něj přišly například v důsledku nemoci, pak byste měly zvážit kosmetickou úpravu.

Účinným prostředkem pro získání dokonalého obočí je mikropigmentace. Permanentní make-up se těší velké oblibě a není se čemu divit. Vytvoří totiž obočí, které si přejete a které vydrží ve dne v noci i po odlíčení. Měly byste si ovšem dát práci s výběrem dobrého studia, abyste náhodou nemusely podstoupit odstranění nepovedeného provedení.

Při mikropigmentaci máte na výběr ze dvou technik. Microblading, neboli vláskování, vytvoří jednu řasu vedle druhé, tím vznikne 3D efekt a vaše nové obočí bude dokonale přirozené. Metoda pudrového obočí nanese pigment po celé ploše obočí a tím vznikne stejný dojem.

 

Domácí úprava pro husté obočí

Další možností je si obočí každodenně malovat. Ačkoliv se to může zdát jako velmi snadné a elegantní řešení, opak je pravdou. Domalovávat si obočí každý den bývá docela otravné a frustrující. Především proto, že nám neustále připomíná jeho nedokonalost. Navíc při sportu, v bazénu nebo po odlíčení se můžeme s hustým obočím rozloučit, což také není nejpříjemnější.

Nicméně kdo nedá na domácí úpravu dopustit, bude potřebovat několik věcí: pinzetu, tužku, stíny a fixátor. Nejdříve opatrně vytrháme přebytečné chloupky nad víčkem a vytvoříme tvar obočí, který nám sluší. Poté tužkou domalujeme chybějící chloupky. A následně zvýrazníme barvu a objem stíny. To vše nakonec zafixujeme, aby takto vytvořené obočí vydrželo do večera.

Jaký je váš způsob, kterým dosahujete hustého obočí? Pokud potřebujete poradit, svěřte se do rukou našich specialistů. Nechají rozkvést vaši přirozenou krásu.