Odstranění strií může být rychlé, trvalé a dokonalé

Strie jsou nevzhledné útvary na kůži, které mohou vzniknout na kterékoliv části lidského těla. Připomínají jizvy a postihují ženy, muže i adolescenty.

Nejedná se ale o pravé jizvy. Strie ve skutečnosti vznikají v hlubší vrstvě kůže, které se odborně říká škára neboli dermis. Ve škáře se vyskytují kolagenová a elastinová vlákna, díky nimž je naše pleť pružná. Pokud se vlákna z nějakého důvodu extrémně a náhle napínají, může dojít k jejich prasknutí. Poškození se projeví i na povrchu pokožky ve formě nevzhledných linek.

Protože strie na rozdíl od skutečné jizvy nevznikají přímo na povrchu pleti, říká se jim někdy také pajizévky. Nepředstavují žádné zdravotní riziko a ani nijak nebolí, o jejich přítomnost však po estetické stránce nikdo nestojí. Na délku totiž mívají hned několik centimetrů, na šířku mají v průměru jeden centimetr a na kůži časem vytvářejí nevzhledné prohlubně. Navíc se ve většině případů neobjeví pouze jedna linka. Strie nejčastěji přicházejí v paralelních uskupeních, které na těle vytváří jakousi nevzhlednou kresbu.

Rannou známkou vzniku strie je ztenčení a zrůžovění postižené oblasti. V další fázi se pak barva jizvičky mění na rudou až fialovou, ke konci procesu bledne a dosahuje méně nápadného bílého či masitého zabarvení. To už na těle zůstává trvale.

Příčiny vzniku strií

  1. Těhotenství – většina strií vzniká právě v tomto pro ženu krásném období, konkrétně v posledním trimestru. V závěru těhotenství se břicho zvětšuje nejvíce, aby dítěti poskytlo dostatek místa. Napnutí kůže je extrémní a velmi často způsobí popraskání elastinových a kolagenových vláken. Strie se také někdy tvoří na prsou v období laktace.
  2. Změna tělesné hmotnosti – ani kolísání váhy není žádoucí. Ať se jedná o rychlý úbytek nebo naopak nabírání kilogramů, v obou případech se jedná o velký nápor na elasticitu naší kůže.
  3. Puberta – strie jsou běžnou součástí dospívání a postihují 60% dívek a 40% chlapců. V tomto období vznikají proto, že se tělo velmi rychle mění a roste. V průběhu života se ale takto vzniklé strie často sami zredukují nebo vymizí úplně. Není tedy třeba je řešit ihned, vhodné je pár let počkat.
  4. Kortikosteroidy – potlačují elasticitu kůže a následně způsobují jizvy. Steroidy můžeme přijímat ve formě nějakých medikamentů. Existují ale také onemocnění, díky kterým tělo produkuje tento hormon ve zvýšeném množství samo (např. Cushingův syndrom). Tyto jizvy bývají také mnohem větší a hlubší, léčba je dosti složitá.
  5. Přílišné nebo nesprávné cvičení – tento případ se týká hlavně mužů, kteří nadměrným posilováním v krátké době nabydou velké množství svalové hmoty a jejich kůže na to reaguje popraskáním.

 

Na kterých částech těla se pajizévky nejčastěji objevují?

U žen:

  • břicho
  • hýždě
  • stehna
  • prsa
  • bedra

 
U mužů:

  • ramena
  • paže
  • záda

Kortikosteroidy však způsobují výskyt strií kdekoliv, včetně obličeje.

Kontaktujte profesionálky AR aesthetics a navraťte své kůži dokonalost!Chci trvalé zamaskovat strie

Jakým způsobem můžeme strie redukovat a odstranit?

Jsou metody, kterí strie dokáží pouze eliminovat, ale také cesty, jak se jich zbavit úplně.

Nejvíce rozšířené jsou:

Estetická kamufláž prostřednictvím dermapigmentace na naší klinice AR aesthetics

Tato metoda rychle, dokonale a téměř trvale odstraňuje starší, již světlé strie. Funguje tak, že se mikrojehličkami do vybledlé kůže aplikuje přesně takový odstín pigmentu, jaký má okolní, zdravá kůže.

Na klinice je k dispozici nejširší možná paleta barev a odstínů. Navíc se dají jednotlivé pigmenty mezi sebou míchat, takže se dosáhne 100% souladu s okolní barvou kůže klienta!

Výsledkem je dokonalé optické “vygumování” strií. Délka procedury je individuální, záleží na množství a velikosti pajizévek. V průměru se jedná o 30 – 90 minut trvající zákrok. Díky podání znecitlivující masti je bezbolestný a skvělé je, že konečný efekt vydrží po dobu několika let!

Specialistky, které se na klinice podobným výkonům věnují už několik let, vám velmi rády poradí a poskytnou veškeré informace.

 

Kosmetické krémy

Na trhu existuje spousta přípravků, které se aplikují povrchově. Nejlepšího efektu se dosahuje, pokud se používají především jako prevence, to je například v průběhu těhotenství, hubnutí nebo posilování. Při léčbě již existujících strií je třeba počítat s tím, že výsledek nepřijde zdaleka ihned a není jisté, nakolik s ním budete spokojeni.

Laserová terapie

Nejčastěji se používají dva typy laseru – ablativní a neablativní. V průběhu ablativního ošetření se laserem odstraní horní vrstva pokožky. Následně se přirozenou cestou vytvoří vrstva nová, hladší a na pohled krásnější. Neablativní laserová metoda se zaměřuje na hlubší vrstvy pleti, kde paprsky podporují tvorbu nového kolagenu a elastinu. Léčba touto metodou je dlouhodobější a vyžaduje několik návštěv.

Chemický peeling nebo mikrodermabraze

Jedná se o neinvazivní techniku, která dokáže odstranit vrchní vrstvu kůže a podpořit tvorbu kolagenu. Vytváří se nové buňky, které pomáhají léčit postiženou oblast. Povrch pleti bude ve výsledku svěžejší a hladší, podobně jako u použití ablativního laseru. Je ale zapotřebí celé série ošetření, provádí se s měsíčním odstupem.

Výplně kyselinou hyaluronovou

V průběhu tohoto ošetření se prohlubně vytvořené striemi vyplní pro tělo přirozeným materiálem – kyselinou hyaluronovou. Výsledek bývá velmi dobrý, náklady na takové ošetření jsou ale poměrně vysoké v případě, že máte jizev více.

Nemusíte se s každodenním pohledem na strie smiřovat. Svěřte nám jejich kamufláž a ničí oko už je nerozpozná! Nechat strie zmizet