Odstranění permanentního make-upu

Vysoce kvalitní permanentní make-up nakonec zcela zmizí ze svrchních vrstev kůže díky tomu, že jej lidské tělo postupně vstřebává. Doba úplného zmizení pigmentu je však zcela individuální a závisí na individuálních charakteristikách těla každého klienta, jako je například rychlost buněčného metabolismu a jeho reakce na cizí látky všeobecně

Tetování může být provedeno špatně (vizuálně nepřitažlivé, neuspokojivé pro klienta), může se stát zastaralým nebo, jak tomu často u některých pigmentů bývá, nabyde odlišného odstínu. Nikdo z nás určitě nechce každý den vycházet ven s modrým či načervenalým obočím nebo nazelenalými rty. Zajisté není potřeba uvádět další příklady „radostí“ a následků, které vám může přinést nekvalitní permanentní make-up.

Všechny tyto problémy však mohou být vyřešeny nejen rychle, ale i bezbolestně, a to díky inovativním technologiím a novým speciálním odstraňovačům permanentního make-upu. Jde o látku se speciálním složením navrženou tak, aby na ni tkáň lidské pokožky absolutně nijak nereagovala, díky čemuž je zcela nemožné, aby tato látka tělu, jakkoliv ublížila. S pomocí tohoto odstraňovače lze velmi snadno a pohodlně odstranit permanentní make-up i bez nutnosti použít laser či jiné techniky.

Remover umožňuje kompletní odstranění nechtěného make-upu skrz vyjmutí pigmentu. Odstraňující látka je aplikována do svrchních vrstev kůže, přesně do hloubky, ve které se pigment nachází. Remover poté začne s pigmentem reagovat: jelikož má složení podobné pigmentu, smíchá se s ním, je odmítnut tělem a vytlačen zpět na povrch pokožky. Remover může mít silnější i slabší účinek; v závislosti na potřebě a konkrétní situaci může být použít v různé koncentraci.

Kdy je procedura nezbytná?
 • Pro odstranění nekvalitního permanentního make-upu nebo tetování.
 • Pro odstranění zbytků permanentního make-upu včetně vybledlého permanentního make-upu nebo takového permanentního make-upu, který změnil odstín.
 • Pro odstranění pozůstatků starého tetování v případě nové procedury v oblasti, kde se stále nacházejí stopy po starém permanentním make-upu.
Výhody:
 • Odstranění pigmentů jakékoliv barvy bez omezení.
 • Bezpečná procedura bez hrozby jakékoliv alergické reakce.
 • Rychlost procedury – průměrná doba odstranění permanentního make-upu je 60 minut.
 • Zcela bezbolestná procedura.
 • Během procedury může být odstraněno jak zahojené tetování i permanentní make-up
Portfolio odstranění:
Fáze procedury:

 

 • 1. Fáze

  Úvodní konzultace před procedurou.

 • 2. Fáze

  Kompletace nezbytné administrativy

 • 3. Fáze

  Určení oblasti, která vyžaduje ošetření

 • 4. Fáze

  Pokožka v místě procedury je ošetřena antiseptikem.

 • 5. Fáze

  Aplikace lokálního anestetika

 • 6. Fáze

  Samotná procedura

 • 7. Fáze

  Doporučení po proceduře

Jak se na proceduru připravit?

Existuje několik doporučení, které klient musí před podstoupením procedury učinit pro zajištění optimálního provedení a uspokojivého výsledku.

 • Nejpozději 10 dní před zákrokem vysaďte užívání jakýchkoliv léků, které ředí krev (aspirin atp.) a také vázokonstrikčních preparátů.
 • Dva týdny před a po proceduře by klient neměl užívat antibiotika. V opačném případě tělo odmítne aplikovaný pigment.
 • 24 hodin před procedurou nekonzumujte alkohol ani žádné jiné stimulační nápoje (káva, silný čaj, Coca Cola, Pepsi, energetické nápoje, jiné kofeinové nápoje), vyhněte se produktům pečujícím o pokožku, sérům pro růst obočí a také těžkým či kořeněným jídlům. Všechny tyto faktory přispívají k zředění krve, které může vést k sekreci lymfy v místě procedury a následně obtížím pro naše specialisty nebo komplikacím při hojení.
 • 2 hodiny před procedurou se vyhněte kouření.

Absolutní kontraindikace

 1. Zvýšená teplota a horečka.
 2. Exacerbace (akutní fáze) jakéhokoliv onemocnění.
 3. Krevní nemoci: Von Willebrandova choroba, hemofilie, hypertenze, dekompenzovaný diabetes mellitus.
 4. Predispozice ke keloidním jizvám.
 5. Onkologické onemocnění.
 6. ARO, IHCD, zánětlivé onemocnění, počáteční fáze nachlazení.
 7. Epilepsie.
 8. Astma.
 9. Žloutenka, HIV, AIDS.
 10. Přítomnost neznámého nádoru/novotvaru, zejména v oblasti, kde má být provedena procedura.
 11. Psychická porucha.
 12. Chirurgické operace, plastické operace a podkožní infiltrace v období stabilizace (1-6 měsíců).
 13. Botoxové injekce v oblasti čela a obočí (nejméně 2-3 týdny po aplikaci injekcí.
 14. Chemický peeling (nejméně 28 dní od peelingu).
 15. Diabetes mellitus v inzulin-dependentní formě (1. typ).
 16. Chemoterapie/radioterapie.

Relativní kontraindikace:

 1. Alergie a hypersenzitivita vůči složkám pigmentu.
 2. Recidivující herpes (ve stádiu exacerbace).
 3. Dermatitida, akutní dermatóza nebo psoriáza (lupenka) v oblastech, kde má být provedena procedura.
 4. Oslabená imunita, rehabilitační doba po chirurgické či kosmetické operaci.
 5. Užívání kortikosteroidů, silných antibiotik, antikoagulantů, retinoidů (možné zjizvení, prodloužení hojení), vitaminů, doplňků stravy, konzumace alkoholu.
 6. Těhotenství a kojení (první 4 měsíce od porodu). Žádné pacientce nedoporučujeme podstupovat procedury permanentního make-upu v prvním trimestru. Ve druhém a třetím trimestru a období kojení mohou být procedury provedeny pouze se souhlasem lékaře a v pouze případě, že klientka nebude mít žádný problém s tolerancí zákroku (nebude potřeba nasazení žádných léků proti bolesti ani anestezie).
 7. Menstruace. V tomto období trpí ženy zvýšenou šancí na krvácení a jejich práh bolesti je snížen. Proto doporučujeme podstoupení zákroku spíš ve střední části cyklu.
 8. Staré tetování v místě plánované pigmentace.

 

Peče po proceduře

Kvalita finálního výsledku po proceduře je až z 50 % závislá na kompetentní pozákrokové péči, která by měla obsahovat striktní hygienická pravidla, případně vhodné léky. Abyste předešli jakýmkoliv negativním následkům a podpořili rychlost regenerace, řiďte se, prosím, následujícími základními pravidly zotavovací péče:

 • Vyhněte se jakémukoliv kontaktu s vodou v prvních 24 hodinách po proceduře. Posléze je možné krátkodobé vystavení vodě, avšak bez toho, aby se hojící se oblast dostala do přímého kontaktu s proudem vody. Posléze je nutné vysušit z oblasti veškerou vlhkost kapesníčkem.
 • Stroupek, který se vytvoří po proceduře se nesmí namočit (vyhněte se návštěvě bazénu, sauny i jakémukoliv jinému delšímu kontaktu s vodou), nesmíte se jej dotýkat, loupat jej nebo ho škrábat, dokud se samovolně neodloupne. K tomu by mělo dojít jeden až dva týdny po proceduře.
 • Ošetřená oblast by se měla zcela zahojit po jeden a půl až dvou měsících po první proceduře. Posléze může být v případě potřeby provedena ještě dálší procedura.

Kontaktujte nás

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...