Odstranění permanentního make-upu

Tetování může být provedeno špatně (vizuálně nepřitažlivé, neuspokojivé pro klienta), může se stát zastaralým nebo, jak tomu často u některých pigmentů bývá, nabude odlišného odstínu. V takovém případě je nutné odstranění permanentního make-upu (naše klinika nabízí tyto služby: permanentní make-up obočí, permanentní make-up rtů, permanentní make-up linek)

, protože nikdo z nás určitě nechce každý den vycházet ven s modrým či načervenalým obočím nebo nazelenalými rty. Zajisté není potřeba uvádět další příklady „radostí“ a následků, které vám může přinést nekvalitní permanentní make-up.

Vysoce kvalitní permanentní make-up nakonec zcela zmizí ze svrchních vrstev kůže díky tomu, že jej lidské tělo postupně vstřebává. Doba úplného zmizení pigmentu je však zcela individuální a závisí na individuálních charakteristikách těla každého klienta, jako je například rychlost buněčného metabolismu a jeho reakce na cizí látky všeobecně.

Technika zesvětlení pigmentu je založena na principu „podobné přitahuje podobné“. Emulze se zavádí do horních vrstev kůže na úroveň, kde se nachází pigment. Tam reaguje s barvivem, s nímž se promísí. Poté, co přijde emulze do kontaktu s pigmenty, začíná tělo tuto směs vypuzovat na povrch.

Tento způsob odstranění – zesvětlení – nezaručuje rychlý a 100% výsledek.

Použití kterékoliv z metod odstraňování nebo jejich kombinace je vícestupňový a v čase rozložený proces, kdy interval mezi procedurami nemůže být kratší než 1,5–2 měsíce. Počet procedur je možné odhadnout pouze přibližně na základě průměrné statistické zkušenosti.

V každém konkrétním případě může být nutné počet návštěv zvýšit. To závisí na mnoha faktorech, jako je stáří pigmentace, její umístění, hloubka a hustota pigmentu, složení pigmentu, stupeň poškození kůže při aplikaci či individuální vlastnosti těla.

Celý regenerační proces, kdy se kůže podrobená procesu odstranění pigmentu vrací do normálního stavu, trvá 2–3 měsíce po odstranění permanentního make-upu.

Další procedury odstranění se provádějí nejdříve 1,5–2 měsíce po předchozí proceduře a hradí se na základě aktuálního ceníku.

Odstraníme kterýkoliv pigment bezbolestně a rychle. Objednejte se na zákrok ještě dnes. Chci odstranit zbytky PM či tetování

Kdy je odstranění permanentního obočí nezbytné

 • Pro odstranění nekvalitního permanentního make-upu nebo tetování.
 • Pro odstranění zbytků permanentního make-upu včetně vybledlého permanentního make-upu nebo takového permanentního make-upu, který změnil odstín.
 • Pro odstranění pozůstatků starého tetování v případě nové procedury v oblasti, kde se stále nacházejí stopy po starém permanentním make-upu.

Výhody odstranění permanentního make-upu obočí

 • Odstranění pigmentů jakékoliv barvy bez omezení.
 • Bezpečná procedura bez hrozby jakékoliv alergické reakce.
 • Rychlost procedury – průměrná doba odstranění permanentního make-upu je 60 minut.
 • Zcela bezbolestná procedura.

Portfolio prací odstranění permanentního make-upu

Fáze procedury

 

 • 1. Fáze

  Vstupní konzultace před zákrokem

 • 2. Fáze

  Vyplnění potřebných dokumentů

 • 3. Fáze

  Specialista stanoví oblast vyžadující ošetření

 • 4. Fáze

  Pokožka je v místě aplikace ošetřena antiseptikem

 • 5. Fáze

  Nanesení lokálních anestetik

 • 6. Fáze

  Samotný zákrok

 • 7. Fáze

  Specialista předá doporučení k následné péči

Odstraníme váš PM šetrnou metodou bez použití laseru. Objednejte se na konzultaci a zjistěte více o tomto bezbolestném zákroku.
Chci jít na konzultaci
Jak se na proceduru připravit

Existuje několik doporučení, která klient musí před podstoupením procedury učinit pro zajištění optimálního provedení a uspokojivého výsledku.

 • Nejpozději 10 dní před zákrokem vysaďte užívání jakýchkoliv léků, které ředí krev (aspirin atp.) a také vázokonstrikčních preparátů.
 • Dva týdny před a po proceduře by klient neměl užívat antibiotika. V opačném případě tělo odmítne aplikovaný pigment.
 • 24 hodin před procedurou nekonzumujte alkohol ani žádné jiné stimulační nápoje (káva, silný čaj, Coca Cola, Pepsi, energetické nápoje, jiné kofeinové nápoje), vyhněte se produktům pečujícím o pokožku, sérům pro růst obočí a také těžkým či kořeněným jídlům. Všechny tyto faktory přispívají k zředění krve, které může vést k sekreci lymfy v místě procedury a následně obtížím pro naše specialisty nebo komplikacím při hojení.
 • 2 hodiny před procedurou se vyhněte kouření.

Absolutní kontraindikace

 1. Horečka i zvýšená teplota.
 2. Akutní fáze (exacerbace) kteréhokoliv onemocnění.
 3. Předpoklady ke vzniku keloidních jizev.
 4. Krevní nemoci typu Von Willebrandova choroba, hypertenze, hemofilie.
 5. Astma.
 6. Onkologické onemocnění.
 7. ARO, IHCD, zánětlivé onemocnění, počáteční fáze nachlazení.
 8. Epileptické záchvaty.
 9. Psychická porucha.
 10. Existence neznámého nádoru / novotvaru v místě provedení zákroku.
 11. Radioterapie / Chemoterapie.
 12. Chirurgické a plastické operace, podkožní infiltrace v období stabilizace (1 – 6 měsíců).

Relativní kontraindikace

 1. Období rehabilitace po kosmetické a chirurgické operaci. Oslabená imunita.
 2. Našim klientkám nikdy nedoporučujeme jakoukoliv proceduru v období prvních 4 měsíců od porodu. Ve druhém a třetím trimestru je možné podstoupit proceduru pouze se souhlasem lékaře a jen v případě, že klientka nebude potřebovat nasazení léků tlumící bolest.
 3. Hypersenzitivita a alergická reakce vůči složkám pigmentu.
 4. Lupenka, Dermatitida a akutní dermatóza v oblastech, kde má být provedena procedura.
 5. Recidivující herpes ve stádiu exacerbace.
 6. Konzumace alkoholu a užívání vitamínů, doplňků stravy, kortikosteroidů, antikoagulantů, silných antibiotik, retinoidů (možné zjizvení, prodloužení hojení).

 

Péče po proceduře

Kvalita finálního výsledku po proceduře není dána jen prací specialisty estetické kliniky, ale je až z 50 % závislá na kompetentní pozákrokové péči, která by měla obsahovat striktní hygienická pravidla, případně vhodné léky. Abyste předešli jakýmkoliv negativním následkům a podpořili rychlost regenerace, řiďte se, prosím, následujícími základními pravidly zotavovací péče:

 • Vyhněte se jakémukoliv kontaktu s vodou v prvních 24 hodinách po proceduře. Posléze je možné krátkodobé vystavení vodě, avšak bez toho, aby se hojící se oblast dostala do přímého kontaktu s proudem vody. Posléze je nutné vysušit z oblasti veškerou vlhkost kapesníčkem.
 • Stroupek, který se vytvoří po proceduře se nesmí namočit (vyhněte se návštěvě bazénu, sauny i jakémukoliv jinému delšímu kontaktu s vodou), nesmíte se jej dotýkat, loupat jej nebo ho škrábat, dokud se samovolně neodloupne. K tomu by mělo dojít jeden až dva týdny po proceduře.
 • Ošetřená oblast by se měla zcela zahojit jeden a půl až dva měsíce od první procedury. Posléze může být v případě potřeby provedena ještě další korektura.

  Potřebujete poradit? Objednejte se na bezplatnou konzultaci