Pokud bychom měli sestavit žebříček nejčastějších nedostatků obličeje, pak by se tmavé kruhy určitě dostaly na jeho horní příčky.

Ať už se jedná o ženu, muže, člověka mladého nebo staršího, nevyhýbají se nikomu. Jsou také jednou z prvních věcí, které na vás druhý člověk zpozoruje, zvláště pokud s ním mluvíte a dívá se vám do očí.

Mezi lidmi přetrvává přesvědčení, že redukce nebo dokonce odstranění kruhů pod očima jsou velmi složitá, až zcela nemožná záležitost.

Není to úplně pravda! V našem nstitutu AR aesthetics nabízíme efektivní řešení, které naprosto překoná vaše očekávání!

 

Co vůbec kruhy pod očima jsou?

Zjednodušeně řečeno,kruhy pod očima jsou takovým zabarvením kůže pod oběma očima, které působí tmavším dojmem v porovnání s barvou pleti na zbytku obličeje.

Samozřejmě nemluvíme o dočasných obtížích, za nimiž stojí modřiny, případně zarudnutí způsobené nějakým zánětem.Možná vás to překvapí, ale hlavní příčinou těchto kruhů zdaleka není nedostatek spánku.

Ten sice má na naše vzezření vliv, ale na kruhy pod očima působí spíš sekundárně, protože jsme díky únavě bledší a tmavá místa ještě více vyniknou.

Chci se zbavit kruhů pod očimaObjednat se online

Naše oční okolí postihují dvě přírodou daná a trvalá úskalí:

 • Pokožka okolo očí je extrémně tenká. Na většině našeho těla dosahuje kůže tloušťky okolo 2 – 3 mm, zatímco oko je obklopeno vrstvou, která má maximálně půl milimetru. Je tedy jasné, že je více transparentní. Podkoží, včetně cévek a tmavé tkáně, je mnohem více vidět.
 • Krevní a lymfatická mikrocirkulace je v očním okolí velmi pomalá. Důsledek je jasný – krev i toxiny se tu hromadí, a v kombinaci s výše zmíněnou tenkou pokožkou jsou na pohled ještě více patrné.

A ani to není bohužel všechno. Kromě těchto dvou úplně základních příčin, které jsou společné nám všem, se ještě k delikátním očním partiím přidávají další individuální obtíže.

 

Jsou jimi:

 1. Dědičnost – u některých jedinců se v očním okolí vyskytuje jiná – tmavší – pigmentace než na zbytku těla. Není tak neobvyklé, že se u nich tmavé kruhy vyskytují už od dětství.
 2. Alergie (jako např. senná rýma) – chronicky ucpaný nos způsobuje otok nosních tkání. Takový edém tlačí na cévy v nejbližším okolí, včetně očních víček. Mikrocirkulace je pomalejší, krev se tu hromadí a je ještě více vidět. Někdy může dokonce začít z vnitra žilek prosakovat ven a hromadí se v okolní tkáni.
 3. Nadměrná pigmentace způsobená životním stylem – vzniká, když lidská pokožka začne produkovat více melaninu. Melanin je barvivo přirozeně produkované kůží a má za úkol chránit ji před UV zářením. V důsledku nadměrného slunění se, špatného životního stylu, hormonů nebo některých léků se může toto barvivo tvořit ve zvýšeném množství.
 4. Stárnutí – v tomto případě nemluvíme čistě o vráskách. Zralejší pleť postupem času ztrácí svou přirozenou výplň tvořenou kolagenem a tukem. Oblast pod očima (takzvaná oblast periorbitální) se spolu s věkem stává o něco propadlejší a oční prohlubně jsou pak opticky tmavší než okolí.
 5. Atopický ekzém, kontaktní dermatitida – jedná se o dlouhodobý, případně přechodný zdravotní problém vyžadující adekvátní léčení. V tomto případě se zabarvení pokožky ještě zhoršuje tím, že postižená oblast svědí a dotyčný ji často mne či dokonce škrábe. Ekzém i dermatitidu musí diagnostikovat a léčit odborný lékař.

Na kráse určitě nepřidá ani špatný životní styl, především stres, nedostatek (ale pozor – i výrazný nadbytek) spánku, dehydratace, kouření a přemíra alkoholu.

Ať je příčinou vašich tmavých kruhů cokoliv – tedy kromě případu ekzému či dermatitidy – máme pro vás dobrou zprávu. Váš problém se dá řešit! A není to tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Pokud chcete chronický výskyt kruhů pod očima zredukovat nebo odstranit úplně, můžete zvážit několik možností, jak na to.

 

Estetická kamufláž z naší kliniky

Jedná se o revoluční a v České republice unikátní metodu, díky které se kruhů pod očima zbavíte rychle a dlouhodobě.

Celá procedura netrvá déle než hodinu, nanejvýše hodinu a půl, je cenově dostupná a vaše tmavé kruhy zmizí na jeden až tři roky! A ještě k tomu bezbolestně, protože příslušná místa jsou před zákrokem ošetřena znecitlivujícím krémem.

Alesia Rybak je v České republice jedinou praktickou specialistkou, které se této metodě věnuje a má v ní prokazatelné úspěchy. O této unikátní metodě školí u nás i v zahraničí

Pokud si vyberete tento způsob redukce kruhů pod očima, budete v těch nejlepších rukou!
.Mám zájem o kamufláž

Jak kamufláž probíhá?

Jedná se o dermapigmentaci, čili o jemné a šetrné vpravování zdravotně nezávadných pigmentů (barviv) do horní vrstvy pokožky. Tyto pigmenty byly speciálně vyvinuty pouze pro tento typ procedury a mají:

 • reflexní efekt – díky kterému vaše oči dostanou zdravý, mladistvý a zářivý vzhled,
 • korekční efekt – ten dokonale překryje vše, co tenkou pokožkou okolo oka prosvítá, především cévky a tmavou podkožní tkáň.

Na naší klinice vždy vybíráme odstín, který je nejpodobnější přirozené barvě vaší pokožky. Vrstvy nanášíme pouze lehce a pokud se ráda vystavujete sluníčku, dosáhnete později i přes tuto mikropigmentaci požadovaného opálení.

Nicméně je důležité, abyste si tuto proceduru plánovala tak, abyste se v době hojení nemusela příliš vystavovat sluníčku. Obličej si po dobu, kdy se pigment usazuje, rozhodně neopalujte! Pleť se bude rychleji hojit a barva se lépe stabilizuje.
Vedlejší účinky jsou minimální; individuálně se v ošetřovaném okolí může objevit mírné zčervenání či otok, vše ale během velmi krátké doby zmizí.

Pokud chcete mít krásné a zdravě vypadající oči bez tmavých kruhů, objednejte se k nám! Výsledek je okamžitý, znatelný a v porovnání s jinými metodami cenově dostupný.

 • Plazmová terapie neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP) je ošetření, během kterého se pod kůži injekčně aplikuje vlastní krevní plazma. Ta dokáže stimulovat tvorbu nových buněk a podpořit tak celkové zesílení pleti. Efekt je dočasný a celou proceduru je třeba pravidelně opakovat.
 • Chemický peeling je neinvazivní metoda, které používá různé typy kyselin. Jejich aplikace podpoří peeling nebo odlupování horní vrstvy pokožky, výsledkem je postupné sjednocení barvy pleti, redukce pigmentových skvrn a odstranění jemných vrásek. Vhodná je tam, kde jsou kruhy pod očima způsobené hyperpigmentací.
 • Výplně – nabízí se jako řešení tam, kde za vznikem tmavých kruhů stojí prohlubně a povadlá pleť. Nejčastějším materiálem pro vyplnění míst s prohlubněmi je kyselina hyaluronová. Efekt vydrží přibližně jeden rok.
 • Laser – přináší efektivní, ale časově náročnější řešení. Jeho paprsky dokáží zesvětlit místa s nadměrnou produkcí melaninu. Existují také typy laseru, které ve spodních vrstvách kůže posílí tvorbu kolagenu a celkově zrevitalizují a omladí oční okolí.
 • Kosmetické krémy – na trhu existuje celá řada krémů, které mají pomáhat ve vašem boji s touto vadou na kráse. Obsahují různé aktivní látky, z nichž nejčastějšími jsou kofein, kyselina hyaluronová, vitamín C a tri-peptidy. Dermatolog pak může poradit s různými bělícími krémy, které pomohou redukovat hyperpigmentaci. Všechny typy krémů musíte používat alespoň tři měsíce, teprve potom zpozorujete nějaký efekt.
 • Operace očních víček neboli blefaroplastika – jde o invazivní zákrok, během kterého se chirurgicky odstraní nadbytečná kůže na spodním či horním víčku. Cílem je redukovat nadbytečný tuk, otok, nerovnosti a deformity. Kůže pod očima je extrémně citlivá, proto je v každém případě nutné zvážit všechny vedlejší účinky a případná rizika.

Nikdy nezapomínejte na zdravý životní styl! Cigarety, alkohol, nadváha nebo stres tmavým kruhům ani vaší kráse celkově nepomohou. Naopak – zkuste přidat více pohybu na čerstvém vzduchu a přísun vitamínů v přírodní podobě.

Máte hromadění tekutiny pod očima a chcete se jich zbavit?

Kruhy pod očima mohou být způsobeny nedostatkem spánku, některými onemocněními štítné žlázy, nebo změnami životního stylu. Ale nebojte se, jsou způsoby, jak se tmavými kruhy pod očima účinně zbavit!

Jednou z nejčastějších příčin tvorby kruhů pod očima je nedostatek spánku a dehydratace. Dopřejte si dostatek odpočinku a pijte dostatek vody, abyste pomohli kůži pod očima zásobovat dostatečným množstvím tekutin.

Kyselina hyaluronová je dalším účinným prostředkem pro boj proti tmavým stínům pod očima. Je to přírodní složka, která se používá v mnoha očních krémech a pomáhá vyplnit a vyhladit vrásky v okolí očí.

Vitamín C je další přírodní látka, která může pomoci zmírnit vznik kruhů pod očima. Můžete ho získat z ovoce a zeleniny nebo ho užívat ve formě doplňku.

A nezapomeňte, že někteří lidé mohou mít geneticky danou tenčí kůži v této oblasti, což může způsobovat větší propustnost a tím i větší hromadění tekutiny. V takovém případě může pomoci pravidelné používání očního krému s hydratačními a zpevňujícími účinky.

Pamatujte, že změny životního stylu a správná péče o kůži v okolí očí mohou pomoci zmírnit tmavé kruhy pod očima a udržet vaši pokožku zdravou a svěží.