Estetická kamufláž tmavých kruhů pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou problémem, kterému čelí každá žena a každý muž. Konstantní stress, chronický nedostatek spánku, únava, céva umístěná příliš blízko u pokožky, tenká pokožka spodního víčka a často nebo fyziologické charakteristiky těla – toto jsou jen některé příčiny, které mohou za to, že se s tmavě modrými kruhy pod očima mnoho z nás potýká již od narození nebo během větší části života. Řešení tohoto problému je zpravidla velmi komplikované – buď musíte každý den na oblast aplikovat make-upovou bázi, nebo se svým problémem zkrátka srovnat.Estetická kamufláž může být v tomto případě rychlým a někdy i jediným efektivním řešením, jak se tmavých kruhů pod očima zbavit.

Periorbitální oblast spodního a horního víčka je zesvětlena pomocí estetické dermapigmentace pokožky. Procedura se skládá z velmi lehké aplikace, kdy je speciální kamuflážní pigment vrstvu po vrstvě opatrně nanášen na oblast očních víček. Díky speciální sadě pigmentů, které byly vyvinuty specificky pro tuto proceduru a mají reflexní efekt, finální výsledky zpravidla převyšují i ty nejoptimističtější očekávání: oblast kolem očí září svěžestí a zdravím a nenajdete v ní jediný odstín šedé. Pigment je vybírán tak, aby byl co nejblíže odstínu pokožky, zatímco světlý nádech speciálního korekčního pigmentu nedovolí cévám, aby byly skrz pokožku viditelné. Tmavé kruhy pod očima se tak stanou zcela neviditelnými.

Kamufláž je nanášena velmi lehce a pokožka tak může posléze na slunci získat přirozené opálení, které se nebude odstínem nijak lišit od opálení na zbytku tváře.

Procedura je ideálně prováděna v období, kdy je slunce méně aktivní.

Kdy je procedura nezbytná?
 • Odstranění chronických tmavých kruhů pod očima.
 • Odstranění tmavých kruhů pod očima, které se objevily kvůli změnám spojeným s věkem nebo jiným objektivním změnám v těle klienta a mohou být odstraněny pouze za pomoci kosmetické korekce.
 • Pro eliminaci nutnosti používat pravidelně korekční make-up jako korektor nebo bázi v oblasti očí, kde umocňuje předčasné stárnutí a každodenně pokožku ovlivňuje.
Výhody:
 • Tmavé kruhy zcela zmizí, tvář získá svěží a odpočinutý vzhled. Efekty procedury jsou přítomny 24 hodin denně 365 dní v roce bez ohledu na čas a místo.
 • Odstranění nutnosti používat make-up.
 • Bez nutnosti podstupovat komplexní kosmetické procedury za účelem odstranění tmavých kruhů pod očima (přístrojová kosmetika, lifting, plazmová terapie, peelingy atp.)
 • Procedura je zcela bezbolestná (použití speciálního lokálně anestetického krému).
 • Procedura je bezpečná a rychlá.
 • Průměrná doba trvání procedury je 1,5 hodiny.
 • Efekt procedury je dlouhotrvající a vydrží 1 až 3 roky (vzhledem k individuálním charakteristikám těla).
Fáze procedury:

 

 • 1. fáze

  Úvodní konzultace před procedurou a vyplnění potřebných dokumentů

 • 2. fáze

  Individuální výběr vhodného pigmentu na základě specifického odstínu pleti klienta.

 • 3. fáze

  Aplikace anestezie
  (lokální ve formě speciálního krému)

 • 4. fáze

  Samotný proces procedury

 • 5. fáze

  Obecná doporučení pro péči a pokyny

Jak se na proceduru připravit?:

Existuje několik doporučení, které klient musí před podstoupením procedury učinit pro zajištění optimálního provedení a uspokojivého výsledku.

 • Nejpozději 10 dní před zákrokem vysaďte užívání jakýchkoliv léků, které ředí krev (aspirin atp.) a také vázokonstrikčních preparátů.
 • Dva týdny před a po proceduře by klient neměl užívat antibiotika. V opačném případě tělo odmítne aplikovaný pigment.
 • Po dobu 10 dní před zákrokem se vyhněte jak venkovnímu, tak vnitřnímu (solárium atp.) opalování (pokud máte pokožku spálenou sluncem nebo jste silně opáleni, budete se moci objednat až poté, co se vaše pokožka vrátí do původního odstínu, což našim specialistům umožní vybrat vám správný odstín pigmentu).
 • 24 hodin před procedurou nekonzumujte alkohol ani žádné jiné stimulační nápoje (káva, silný čaj, Coca Cola, Pepsi, energetické nápoje, jiné kofeinové nápoje), vyhněte se produktům pečujícím o pokožku, sérům pro růst obočí a také těžkým či kořeněným jídlům. Všechny tyto faktory přispívají k zředění krve, které může vést k sekreci lymfy v místě procedury a následně obtížím pro naše specialisty nebo komplikacím při hojení.
 • 2 hodiny před procedurou se vyhněte kouření.

Absolutní kontraindikace

 1. Zvýšená teplota a horečka.
 2. Exacerbace (akutní fáze) jakéhokoliv onemocnění.
 3. Krevní nemoci: Von Willebrandova choroba, hemofilie, hypertenze, dekompenzovaný diabetes mellitus.
 4. Predispozice ke keloidním jizvám.
 5. Onkologické onemocnění.
 6. ARO, IHCD, zánětlivé onemocnění, počáteční fáze nachlazení.
 7. Epilepsie.
 8. Astma.
 9. Žloutenka, HIV, AIDS.
 10. Přítomnost neznámého nádoru/novotvaru, zejména v oblasti, kde má být provedena procedura.
 11. Psychická porucha.
 12. Chirurgické operace, plastické operace a podkožní infiltrace v období stabilizace (1-6 měsíců).
 13. Botoxové injekce v oblasti čela a obočí (nejméně 2-3 týdny po aplikaci injekcí.
 14. Chemický peeling (nejméně 28 dní od peelingu).
 15. Diabetes mellitus v inzulin-dependentní formě (1. typ).
 16. Chemoterapie/radioterapie.

Relativní kontraindikace:

 1. Alergie a hypersenzitivita vůči složkám pigmentu.
 2. Recidivující herpes (ve stádiu exacerbace).
 3. Dermatitida, akutní dermatóza nebo psoriáza (lupenka) v oblastech, kde má být provedena procedura.
 4. Oslabená imunita, rehabilitační doba po chirurgické či kosmetické operaci.
 5. Užívání kortikosteroidů, silných antibiotik, antikoagulantů, retinoidů (možné zjizvení, prodloužení hojení), vitaminů, doplňků stravy, konzumace alkoholu.
 6. Těhotenství a kojení (první 4 měsíce od porodu). Žádné pacientce nedoporučujeme podstupovat procedury permanentního make-upu v prvním trimestru. Ve druhém a třetím trimestru a období kojení mohou být procedury provedeny pouze se souhlasem lékaře a v pouze případě, že klientka nebude mít žádný problém s tolerancí zákroku (nebude potřeba nasazení žádných léků proti bolesti ani anestezie).
 7. Menstruace. V tomto období trpí ženy zvýšenou šancí na krvácení a jejich práh bolesti je snížen. Proto doporučujeme podstoupení zákroku spíš ve střední části cyklu.
 8. Staré tetování v místě plánované pigmentace.

 

Peče po proceduře

Kvalita finálního výsledku po proceduře je až z 50 % závislá na kompetentní pozákrokové péči, která by měla obsahovat striktní hygienická pravidla, případně vhodné přípravky.

Po estetické kamufláži nenásleduje téměř žádná rehabilitační doba a je možné být ihned sociálně aktivní.

 • Během prvních 12 hodin po proceduře se může v místě aplikace pigmentu objevit lehké zarudnutí nebo malé otoky v závislosti na individuální reakci těla. Veškeré tyto reakce by však do dalšího dne měly zcela zmizet. Finální výsledky procedury je možné pozorovat ne dříve než 2-3 týdny po proceduře, jakmile dojde k úplnému obnovení pokožky.
 • Během 2-3 týdnů po proceduře je doporučeno vyhnout se přímému ultrafialovému záření a termálním procedurám (sauny, dlouhé koupele atp.)
 • V období 7 dní nenanášejte na hojící se oblast žádný make-up.
 • Další informace a doporučení pro následnou péčí po mikropigmentaci klient obdrží společně s ostatní dokumentací před procedurou.

K dosažení požadované kvality a delší výdrže dermapigmentace je doporučeno podstoupit minimálně 1 další korekční proceduru v intervalu 1-3 měsíců. Bez korekcí je procedura považována za nedokončenou.

Kontaktujte nás

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...