Koupily jste si umělé řasy a tápete nad návodem? Poradíme vám krok za krokem nejen jak nalepit umělé řasy, ale také jaké jiné možnosti máte. Umělé řasy totiž nejsou jediný způsob, který vám přinese husté a dlouhé řasy.

Jak nalepit umělé řasy

  • Najděte si dobře osvětlené místo a posaďte se. Kromě umělých řas a lepidla budete potřebovat pinzetu a řasenku.
  • Ještě před aplikací očistěte víčko a zbavte ho mastnoty, aby na něm lepidlo lépe drželo.
  • Pokud plánujete oční stíny, naneste je na víčko ještě před nalepením řas.
  • Umělé řasy lehce projměte mezi prsty a zjistěte, který konec patří do vnějšího koutku oka. Vezměte je do pinzety, přiložte k oku a zkontrolujte délku. Pokud jsou širší než vaše oko, trochu je zastřihněte.
  • Zkušenější ženy můžou lepidlo nanést rovnou na lem řas. Kdo ještě nemá žádnou praxi, měl by trochu lepidla nanést na hřbet ruky a řasy v něm postupně namáčet. Nechejte lepidlo na řasách zaschnout přibližně na 15 až 30 vteřin. Jakmile lepidlo začne tuhnout, můžete pokračovat.
  • Řasy uchopte mezi prsty a přiložte na horní víčko co nejblíže k vašim řasám. Začněte od prostřední části, pak přejděte ke koutkům. Konce by neměly odstávat. Pokud ano, naneste na ně trochu lepidla a znovu lehce přitlačte. Vyčkejte půl až jednu minutu.
  • Nakonec naneste řasenku nebo linky podle své libosti. Řasenka udrží umělé a vlastní řasy pohromadě a uhladí rozdíly. Také tmavou tužkou můžeme dokreslit případné mezery.

 

Jak získat dlouhé řasy bez lepidla

Metod, jak dosáhnout prodloužených řas, je několik. Pokud se vám nelíbí varianta s lepidlem, můžete využít profesionálních služeb a nechat si udělat lash lifting. Jde o šetrné aplikování keratinu, který řasy vyživuje a regeneruje. Díky keratinu jsou řasy husté, lesklé a samy se natáčí. Tento výsledek si můžeme užívat po šest týdnů.

Vedle liftingu můžete využít permanentní prodloužení. Řasy zvýrazní i mikropigmentace oční linky, která zajistí podmanivý pohled bez nutnosti dalšího líčení na dlouhé měsíce. Přejete-li si řasy přirozeně zvýraznit, můžete si je nechat nabarvit hennou.

Jak je vidno, možností máte spoustu. Pokud se tedy necítíte na nalepování řas doma, využijte raději práci profesionálů.