Řasy jsou velmi důležitým komponentem naší tváře. Dokáží zvětšit oči a zvýraznit jejich barvu a také rozjasnit pohled. Řasy naštěstí nepodléhají žádným módním trendům a ženy je zkrátka chtějí mít dlouhé a husté. Pojďme se podívat, jakými způsoby můžeme získat prodloužené řasy a jak o ně pečovat.

Prodloužené řasy, které nezatíží ty přírodní

Rychlým a oblíbeným způsobem jak prodloužit své řasy je aplikace umělých řas na přírodní. Zde máme na výběr z několika metod, které nám kosmetická studia nabídnou.

  1. Při metodě řasy na řasu – jak už název napovídá – je každá jedna umělá řasa lepená na přírodní. Naše vlastní řasy to nijak nezatěžuje. Efekt vydrží kolem šesti týdnů. Záleží na cyklu obnovy přírodních řas. Jde o časově náročnější techniku a vyžaduje zručnou specialistku.
  2. Při metodě vícerozměrné řasy se na jednu přírodní nalepí hned několik umělých. U žen, které trápí hodně krátké a řídké řasy, budou takto upravené vypadat opravdu hustě a přitom přirozeně. Úprava vydrží kolem tří až pěti týdnů.
  3. Aplikace pomocí trsu je nejrychlejší a nejlevnější způsob jak prodloužit řasy. Je to ovšem technika, která zatěžuje a zhoršuje kvalitu vlastních řas a není proto vhodné ji využívat dlouhodobě. Spíše ji používáme pro konkrétní jednorázové příležitosti. Trs řas se lepí na jednu přírodní a vypadává už týden po aplikaci.

 

Jak dlouho vydrží prodloužené řasy

Už jsme zmínili, že tato doba je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle se obnovují naše přirozené řasy. Doplnit permanentně prodloužené řasy je nutné mezi třicátým a devadesátým dnem. Svou roli hraje rovněž správná aplikace. Proto je nutné vybrat si kvalitní studio se zkušenými specialistkami.

Pokud kosmetička provede aplikaci správně, můžou permanentní řasy vydržet až tři měsíce. Tedy po celou dobu životnosti přírodní řasy. To, co ovlivní kvalitu provedení, budou správná váha a délka syntetických vláken, kvalita lepidla a použitého materiálu.

 

Pomůže i následné péče. Jak se o prodloužené řasy starat?

O tom, jak nejlépe se o řasy starat, by vás měla informovat kosmetička. Prvních 24 hodin po aplikaci se vyhněte bazénům, wellness, soláriím i saunám. Nepoužívejte na obličej přípravky na olejové bázi. Snažte se řas a očí nedotýkat a nijak si je nemněte.

První den se také neličte a neodličujte. Nepoužívejte kontaktní čočky a spěte na zádech.

I po tomto 24 hodinovém omezení bychom měly brát na své řasy ohled. Většinou už není nutné používat řasenku, ale pokud si to přesto přejete, použijte ty speciální s ochranným filtrem na vodní bázi. To ostatně platí o všech přípravcích, protože produkty, které obsahují olej, budou výdrž lepidla snižovat.

Oči i nadále odličujte opatrně a snažte se řasy příliš mechanicky neničit. Řasy si ovšem každodenně jemně pročesávejte kartáčkem. Vyhýbejte se přitom spodním spojům, mohly byste narušit přilepení.

 

Jak poničené jsou prodloužené řasy po sundání?

Je jasné, že nejen správná aplikace a péče, ale i dobré odstranění umělých vláken je důležité a má svá pravidla. Abychom se vyhnuly poničení řas, musíme postupovat velmi opatrně, nebo to rovnou nechat na odbornici.

Doma si můžete pomoci párou a olejem. V tom případě důkladně odličte oči a obličej následně napařujte nad horkou vodou. Tím povolí lepidlo. Poté jednoduše můžete tamponem s olivovým olejem přetírat oči tak dlouho, dokud syntetické řasy samy nevypadnou.

Další možností je použít odstraňovač lepidla. Ten seženete v drogerii nebo u kosmetičky. Napustíte jím vatovou tyčinku a budete přejíždět po linii řas. Jakmile se lepidlo rozpustí, umělá vlákna začnou samy vypadávat. Oči si pak důkladně omyjte teplou vodou.

 

Regenerace pro zničené řasy po prodloužení

Ať už jste si řasy poničily nebo ne, dopřejte jim každopádně čas na regeneraci. Nezatěžujte oči líčidly, volte jen kvalitní přírodní kosmetiku a řasy vyživujte. Zejména ty poničené potřebují čas, aby dorostly, což může trvat měsíc až dva.

Dobře poslouží ricinový a kokosový olej nebo různá séra. Při aplikaci vždy dávejte pozor, abyste olej nenanesly do očí. Dráždily by rohovku.

Naučte se také používat vyživující řasenky. Některé obsahují vitamíny, panthenol, keratin, arganový olej a podobně. Jde látky, které vaše řasy obnoví a posílí.

 

Jaká strava podpoří prodloužené řasy po sundání

Důležitá je rovněž úprava jídelníčku. Ten by měl být bohatý na vitamíny A, C, E a H, také na nenasycené mastné kyseliny a bílkoviny. To znamená, že byste si měly dopřávat ořechy (hlavně mandle), slunečnicová semínka, luštěniny, hnědou rýži, ryby, čerstvou listovou zeleninu, červené papriky, citrusové plody a vejce.

V potravě by taky neměl chybět lněný, olivový a konopný olej. To vše vyživuje vlasové cibulky zevnitř, podporuje jejich růst a sílu a prodlužuje životnost.

 

Rady jak prodloužit řasy doma

Pokud začnete se správnou životosprávou a budete řasám každý den na noc dopřávat trochu ricinového oleje, dočkáte se kvalitnějších a hustších řas. Tato domácí péče vám je navíc pomůže přirozeně prodloužit.

Další jednoduchou možností je správné líčení. Aby vaše řasy vypadaly co nejdelší, naučte se dělat oční linky. Také můžete řasy natočit kleštičkami a pak použít kvalitní řasenku.Vše ovšem musíte na konci dne zase odlíčit. Nikdy si nenechávejte make-up na obličeji přes noc, protože extrémně zatěžuje pokožku. Opotřebovává se a rychleji stárne.

Doma si také můžete nalepit umělé řasy. Není to náročný proces, ale vyžaduje jistou praxi. Pokud nepostupujete správně, můžete si poničit vlastní řasy. Toto řešení se hodí pro jednorázové příležitosti, jako jsou různá výročí, svatby nebo společenské události. Nedoporučujeme však nechávat podomácku nalepené řasy na očích příliš dlouho.

Jak na to? Nejdříve umělé řasy natočte a zastřihněte do požadované délky. Pokud budou příliš dlouhé, zatíží vaše vlastní řasy a rychleji vypadnou. Pak naneste lepidlo na spodní linii řas a nalepte ty umělé směrem od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. A jak nakonec smísit umělé a přirozené řasy dohromady? Jednoduše pomocí maskary.

 

Jak prodloužit řasy na dlouhou dobu

Existují i metody, které přinesou dlouhotrvající efekt. Jednou z nich je mikropigmentace očních víček. Nejedná se přímo o prodloužení našich řas, avšak aplikováním pigmentu dojde k jejich zvýraznění a zamaskování chybějících míst. Je to další způsob, jak dosáhnout dojmu hustých řas.

Permanentní make-up linek je vhodnou cestou pro všechny ženy, které se nechtějí trápit neustálým nalepováním umělých řas. Permanentní make-up vás nijak neomezuje v pohybu, můžete s klidem chodit do bazénu i sauny. Jeho efekt nevyprchá večer po odlíčení, a tak se i ráno budete probouzet upravená a připravena pro snadné dolíčení.

Navíc u této metody nehrozí poničení vlastních řas ani alergické reakce, jak se to může stát v případě nanášení umělých řas.

 

Prodloužené řasy podtrhne obočí

Řasy jsou významným prvkem očí, ale pokud chcete dosáhnout opravdu podmanivého pohledu, nezapomínejte ani na obočí. Husté a výrazné obočí dokáže velmi účinně definovat náš výraz a podtrhnout krásu očí. Prodloužení řas by proto mělo jít ruku v ruce s péčí o obočí, aby byl efekt kompletní a dokonalý.

I v tomto případě je na výběr několik možností. Stejně jako na řasy, můžete i na obočí aplikovat růstová séra a ricinový olej. Rychlé a snadné je obočí každý den nalíčit před zrcadlem. Další možností je využít mikropigmentace obočí, která přinese efekt až na pět let. Techniky vláskování a pudrového obočí jsou neocenitelnými pomocníky především pro ženy, které o obočí z velké části, nebo úplně přišly.

Pokud si nejste stále jisté, jaká cesta bude pro vaše řasy nejlepší, jestli zvolit raději permanentní make-up nebo prodloužení řas, přijďte se poradit do našeho studia. Naše specialistky jsou tu proto, aby pro vaši krásu udělaly maximum.