Čím důslednější bude vaše péče o prodloužené řasy, tím déle vám vydrží. Nemusíte se bát, protože na tom není nic složitého. Přečtěte si, jak se starat o řasy po proceduře a jak prodloužené řasy líčit.

Chcete mít prodloužené řasy? Péče se nesmí zanedbat

  • Klíčová je doba 24 hodin po aplikaci. Tehdy se vyhýbejte jakýmkoliv umělým přípravkům, jako jsou krémy nebo líčidla.
  • V ideálním případě zabraňte i kontaktu s vodou, slzám a potu.
  • Protože řasy jsou po prodloužení citlivé, vyhněte se mnutí očí a sahání na řasy.
  • Místo kontaktních čoček mějte po ruce brýle.
  • První noc ležte v posteli na zádech.

 

Jak se starat o prodloužené řasy, aby vydržely

Prodloužené řasy nevydrží věčně a mezi tři a čtyři týdnem je musíte doplnit. Vypadávání řas ovlivňuje mnoho faktorů:

  • Dlouhodobější efekt získáte, když budete používat fixér na řasy. Nanášejte ho třikrát týdně, protože udržuje lepidlo. Tato fixace je vhodná hlavně u žen, které používají krémy nebo mají matnější pleť.
  • Řasy nijak netahejte a omezte dotýkání se očí. Naopak můžete řasy pravidelně pročesávat speciálním kartáčkem na řasy. Můžou se totiž zamotávat do sebe, což jim nesvědčí.
  • Nepoužívejte odličovadla na bázi oleje. Také doporučujeme pořídit si bavlněné nebo bambusové odličovací tampony, protože umělé řasy mohou zachytávat vlákna vatových tamponů.
  • Prodlouženým řasám sice nevadí voda, ale dlouhodobé namáčení může vést k dřívějšímu vypadnutí řas.

 

Změňte líčení prodloužených řas

Stejně jako odličovače, i vaše líčidla by neměla být na bázi oleje. Zkontrolujte proto svou řasenku a oční linky, a pokud si nejste jisté, pořiďte si ty určené pro prodloužené řasy.

Pokud to jen trochu jde, zvažte, zda si své prodloužené řasy nebudete líčit vůbec. Každé odličování, i to nejšetrnější, totiž snižuje jejich výdrž. Prodloužené řasy budou i tak dost výrazné, takže řasenka často nebude potřeba.

 

Jak pečovat o prodloužené řasy na dovolené?

Nebojte se nechat si prodloužit řasy na svou dovolenou. Navzdory rozšířeným přesvědčením, prodloužené řasy nevadí do bazénu ani do moře.

Jakmile vyjdete z vody, nechejte řasy přirozeně oschnout. Nemněte oči a buďte opatrní při osušování ručníkem.

Chraňte své oči slunečními brýlemi. Příliš vysoké teploty mohou poškodit lepidlo.

 

Je péče o prodloužené řasy příliš náročná? Tady jsou alternativy

Pokud nechcete, aby vás umělé řasy jakkoliv v životě omezovaly, zvolte jinou metodu pro zvýraznění řas.

Jako první se nabízí lash lifting, což je v podstatě taková trvalá. Řasy se zpevní, prodlouží a natočí nahoru. Navíc jsou vyživované a nezatěžuje je lepidlo jako u syntetických řas. Efekt vydrží o něco déle, přibližně měsíc.

Trvalejší možností je mikropigmentace očního víčka. Nechejte si vytetovat oční linku, která zvýrazní vaše řasy a zamaskuje prázdná místa. Výhodou permanentního make-upu je to, že vydrží několik let a po zahojení už vás nijak neomezuje.

U nás máte na výběr ze tří metod tetování očních víček. Metoda Lash Line vyplní mezery mezi řasami a rozjasní vaše oči lépe než řasenka. Elegant Look je technika pro zhuštění řas a nakreslení konkrétní oční linky podle přání klientky. Metoda Nude Shadow pak pigment lehce rozmaže a vytvoří stínový efekt.

Teď víte, co vyžaduje péče o prodloužené řasy, a znáte i další možnosti. Můžete si tedy samy vybrat. U nás se vždy postaráme o to, aby výsledek byl podle vašich představ a vydržel co nejdéle.