Jak si namalovat linky, které se budou hodit ke tvaru vašich očí a vytvoří efekt, který si přejete? Správné líčení dokáže doslova zázraky. Můžete zvýraznit barvu očí, zahustit řasy, zvětšit i zmenšit oči, dodat jiskru i prohloubit svůj pohled. To všechno vám mohou zajistit právě oční linky. Jak tedy na ně?

Jak na oční linky, které zapadají do naší vizáže

Než začnete své oči líčit, měly byste na začátek znát základní pravidla.

  1. Před aplikací make-upu naneste na víčko podkladovou bázi.
  2. Poznejte, jaké linky sednou vašemu tvaru a velikosti očí a barvě vlasů.
  3. Zvolte kvalitní produkt.

 

1) Základní pravidlo jak udělat linky, které vydrží

Nejčastější chybou při líčení očí je vynechání podkladové báze. Ženy se pak často diví, proč jim líčení dlouho nevydrží, a mění jednu značku za druhou. Víčko je nicméně potřeba na make-up připravit.

Ideálně můžete zvolit podkladovou bázi, která dokáže vyhladit pokožku a pohltit její mastnotu. Takto upravené víčko vydrží nalíčené i hodiny.

 

2) Tvar očí a barva vlasů

Obecně platí, že čím jsou čáry silnější, tím se oko opticky zmenší. Pokud tedy chcete své oči zvětšit, musíte zvolit decentní tenké čáry. Zlatým pravidlem je, že pokud chcete rozjasnit a zvětšit své oči, nanesete bílou linku uvnitř spodního víčka a v koutku oka.

Pokud máte oči blízko u sebe, začínejte linku kousek od vnitřního koutku. Tam bude linka také nejtenčí. Naopak u svěšených koutků očí nedomalovávejte linky až k vnějšímu okraji. Směřujte je více nahoru, abyste se vyhnuly dojmu smutných očí.

Tmavovlásky si klidně můžou dovolit černé linky. Blondýnky nebo zrzky by měly sáhnout po světlejších barvách – a to buď hnědé nebo šedivé. Tyto barvy se doporučují i starším ženám, protože jim pomůžou projasnit pohled.

Chci přirozené a permanentní linky, které zvýrazní můj vzhledZjistit více

3) Druhy očních linek

U typu produktů očních linek rozlišujeme především jejich dobu působení. Zatímco tužky se rychleji smažou, fixy a gely se vyznačují dlouhotrvajícím efektem. Například gel a fixa jsou nejjednodušší na aplikaci a zároveň dlouho vydrží.

  • Tužka – kajalové tužky jsou nejlevnější a práce s nimi je jednoduchá. Jejich nevýhodou je skutečnost, že se snadno rozmažou. Na druhou stranu toho můžete využít, když chcete vykouzlit stínový efekt.
  • Fixa – linky ve fixu ocení začátečníci díky snadné aplikaci. Zajistí delší výdrž než tužky. Navíc mají úzký a dlouhý hrot, se kterým se dostanete až k řasám. Na druhou stranu rychle vysychají.
  • Tekuté tužky – mají výrazný pigment a můžete s nimi nakreslit opravdu tenké linky. Nicméně aplikace je nejsložitější, a protože rychle zasychají a oprava je složitá, musí se líčení povést na první pokus.
  • Gelové linky – nabízí vysokou pigmentaci a dlouhou výdrž, stejně jako tekuté linky. Musíte si k nim ale dokoupit štěteček. Ideálně s co nejužšími a nejpevnějšími štětinkami a zkosenou hranou.

 

Návod jak si namalovat oční linky

Základní klasická linka se u vnitřního koutku trochu ztenčuje, u vnějšího zase rozšiřuje. Nebojte se, zpočátku jsou linky vždy kostrbaté, než to dostanete do ruky.

Podepřete si ruku, aby byla co nejpevnější. Víčko jen trochu natáhněte do strany, nikoliv k obočí. Linku začínejte malovat v polovině oka a táhněte ji do vnějšího koutku. Pak přiložte štěteček do vnitřního koutku, kde končí řasy, a opatrně dokreslete linku k prostředku.

Na závěr si můžete pohrát s ocáskem a silou linky. Ocásek předkreslete po směru spodního víčka nahoru k obočí. Pak ho spojte s linkou na horním víčku a tento trojúhelníček vyplňte barvou. Toto rozšíření zvětšuje opticky oči.

Přijďte na nezávaznou konzultaci. Naše specialista na PM odpoví na vaše otázky a poradí, jaký tvar očí vám bude nejvíce slušet. Objednat se na konzultaci

Jak sladit líčení očních linek s celkovým výrazem

Obecné pravidlo zní, že čím méně je vidět pohyblivé víčko, tím tenčí linku bychom na něj měly kreslit. Linku vždy zakončujeme ocáskem nahoru, aby oko nevypadlo povadlé a linka se neztrácela v záhybu.

Tímto základním líčením se nám podaří vytvořit dokonalé oční linky, které často můžou nahradit i řasenku. Dodají vám dramatický pohled a zvýrazní krásu vašich očí. Stejně tak se nezapomeňte zaměřit na svoje obočí, které by také mělo být výrazné a plné. Obočí je základ pro rysy naší tváře.

Pokud vás každodenní líčení nebaví a přesto byste svým očím dopřály co nejvíce živosti a krásy, zkuste mikropigmantaci očních víček, která vám zajistí dokonalé linky 24 hodin denně během tří až pěti let.

Pokud jste ještě neslyšely o permanentním make-upu, nechte si poradit od našich specialistů. Objednejte se na konzultaci nebo na zákrok a nechejte svou krásu vyniknout bez zbytečného zdržování před zrcadlem.