Chcete jít na permanentní make-up obočí, hojení vás ale odrazuje? Nemusíte mít obavy, protože celý proces není nijak náročný a tělo nezatěžuje. Nicméně je nutné poslechnout všechny instrukce, aby se obočí zahojilo do krásy. Jinak hrozí komplikace, které si žádná nepřeje.

Proč není radno hojení permanentního make-upu podceňovat?

Několik dní po aplikaci se ustaluje barevný odstín. Čím trpělivější během hojení jste, tím lépe se barva uchytí a není potřeba následná korektura. Nebojte, tato fáze netrvá dlouho, maximálně deset dní.

Pokud byste narušily proces hojení, obočí zbytečně namáčely, škrábaly nebo strhávaly stroupky, může dojít k vytrhnutí pigmentu, vzniku jizvičky a narušení permanentního make-upu.

Následná péče je proto klíčová, aby výsledek vypadal ihned co nejlépe. Přesto doporučujeme objednat se nejméně měsíc po zákroku na korekturu. Bez ní nelze považovat permanentní make-up za dokončený. Během korektury zhodnotíme, jak se povedlo obočí zahojit, a řekneme si, jestli je potřeba někde ještě nanést pigment.

Jak dlouho vydrží permanentní make-up obočí?

Na rozdíl od klasického tetování, permanentní make-up nám nezůstane na celý život. Pigment se do pokožky implementuje jen do hloubky kolem jednoho milimetru. To znamená, že to pro tělo sice není přílišná zátěž, ale také se barva postupně vstřebá. Je tedy potřeba ho průběžně obnovovat.

Vytetované obočí vydrží průměrně dva roky, pak se začíná vytrácet. Trvanlivost závisí na individuálním typu pleti a někdy se z permanentního obočí ženy radují i pět let. Jaké faktory ovlivňují výdrž pigmentu?

  • Jestli se vám často mění pokožka. U starších žen se tkáně obnovují pomaleji, proto mají ženy ve vyšším věku výhodu.
  • Jestli se hodně potíte.
  • Jestli je vaše pleť příliš mastná.

Jakmile zaznamenáte, že se pigment vytrácí (může docházet k nerovnoměrnému vstřebávání a tvorbě flíčků), je na čase nechat tetování obnovit.

Nechte udělat PM obočí a dopřejte vaším očím pozornost okolí, jakou si zaslouží! Chci zvýraznit své obočí
Jakou péči zvolit před zákrokem?

Kromě následné péče je podstatná i správná příprava, která zajistí hladký průběh aplikace.

Přibližně měsíc před zákrokem obočí nedepilujte a neholte. Pár dní předem ho také přestaňte vytrhávat. Potřebujeme vidět, jakým způsobem vaše obočí přirozeně roste.

Dva týdny dopředu nechoďte do solária a neopalujte se. Pokud by vaše pleť byla nárazově tmavší, než je běžné, mohly bychom zvolit příliš tmavý odstín obočí. Pokožka si také potřebuje co nejvíce odpočinout. Proto den před zákrokem nepoužívejte pečující kosmetiku ani růstová séra.

Pozor si musíte dát i na ředění krve. Příliš řídká krev může způsobit krvácení během zákroku a komplikace při přijímání pigmentu. Proto 10 dní před termínem vysaďte léky ředící krev. Den před zákrokem nekonzumujte alkohol, kávu, silný čaj, energetické nápoje a těžká a kořeněná jídla.

A nakonec si pár hodin před procedurou odpusťte cigarety.

Naše specialista na PM odpoví na vaše otázky a poradí, jaký tvar obočí vám bude nejvíce slušet.Objednat se na konzultaci
Jak se starat o permanentní make-up

Pojďme si teď říct, jak by měla vypadat péče o permanentní make-up.

  • Připravte se na to, že se během hojení tvoří na obočí stroupky. Ty nesmíte škrábat ani mnout. Pokud by vás trápilo svědění, použijte krém, který vám doporučíme.
  • Než se stroupky zacelí a samy odloupnou, vyhýbejte se přílišnému namáčení. Vodní lázně, dlouhé sprchy, sauny apod. vám budou na pár dní zapovězeny.
  • Pozor si musíte dát při umývání vlasů. Doporučujeme je mýt v záklonu, aby nedošlo ke kontaktu obočí s proudem vody.
  • Pokud se obočí namočí, nikdy ho ručníkem netřete. Vodu jen velmi jemně vysajte.
  • Zamezte dotýkání se oblasti obočí a to i ve spaní. Pozor na polohy ve spánku, kdy se obočí dotýká polštáře.
  • Než se obočí zcela zahojí, nepoužívejte pečující kosmetiku ani make-up. Je lepší si zákrok naplánovat na dobu, kdy vás nečekají důležité schůzky ani významné události, při kterých chcete být perfektně nalíčené.
  • V prvních třech týdnech se vyhýbejte slunci a záměrnému opalování. Čím pečlivěji budete obočí následně chránit krémem s vysokým UV filtrem, tím déle zůstane barva sytá.
Permanentní make-up obočí – neutuchající hit

Permanentní make-up obecně je stále více populární a jeho výhodám podléhá čím dál více žen. Důvod je zřejmý – mikropigmentace některé části obličeje jim usnadní život, protože je částečně zbaví starostí o líčení a také stresu, kterým některé ženy mohou podléhat kvůli pocitu, že nejsou dost hezké. Permanentní make-up nic nezakrývá, jen podtrhuje přirozené půvaby a to v kteroukoliv denní dobu.

Mikropigmentace obočí patří k nejžádanějším metodám. Není divu, protože obočí je jedním ze základních prvků celé tváře. Bez výrazného obočí náš obličej působí unaveně, vytrácí se rysy a individuální krása.

Pro tetování obočí používáme dvě metody. První je pudrová metoda, která vytvoří stejný efekt, jako když obočí namalujete stíny. Hodí se pro všechny, které chtějí vytvořit opravdu výrazné obočí, přejí si podtrhnout své vlastní a nemuset si obočí líčit.

Další metoda se jmenuje vláskování a spočívá v tom, že každý chloupek vytetujeme zvlášť. Výsledek pak působí 3D efektem a nikdo by nehádal, že nejde o vaše přirozené obočí. Tato metoda je číslem jedna pro ty, které potřebují zcela nebo částečně dokreslit vlastní obočí, které jim přestalo růst, nebo je příliš řídké.

U obočí ale rozhodně zůstat nemusíte. Hned za ním se co do popularity drží oční linky a mikropigmentace rtů. V našem studiu toho ale nabízíme mnohem více. Dokážeme dokonce sjednotit tón celé pleti, abyste už nemusely používat make-up, zamaskovat kruhy pod očima či vytetovat bradavky.

O tom, jak vypadá péče o obočí, už jste si přečetly vše. Víte proto, že nejde o nic hrozného a za dokonalé obočí to stojí. Objednejte se tedy už dnes u našich expertů a rezervujte si své místo na zákrok nebo konzultaci.