Moderní život je těžké si představit bez stresu a spěchu. Mezi každodenními stresy není vždy čas na řádný odpočinek a spánek, a svačina za běhu se stala běžnou věcí. Tyto faktory, stejně jako chronická onemocnění a dědičnost ovlivňují stav naší pokožky. Obzvláště trpí kůže kolem očí. Proto jsou tmavé kruhy častými hosty na naší tváři.

Moderní kosmetologie nabízí mnoho způsobů, jak tento problém vyřešit. Dnes budeme hovořit o nejrychlejším a bezbolestném – estetickém maskování temných kruhů pod očima.

Hlavní výhody této metody jsou:

1. Bezpečnost a bezbolestnost

Maskování se provádí pomocí speciálního zařízení, které zavádí pigment do horních vrstev kůže do hloubky přibližně 3 mm. Tato procedura je méně traumatická, protože neovlivňuje kapiláry nebo nervová vlákna pleti. Jakékoliv diskomfortní pocity specialista mikropigmentace může odstranit pomoci anestetického krému nebo gelu.

2. Krátká rehabilitační doba.
Ve srovnání s injekcemi nebo podobnými metodami, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima, estetická kamufláž nevyžaduje zvláštní péči a výsledek procedury je viditelný téměř okamžitě. Do normálního života se můžete vrátit den po maskování

3. Pigment neucpává póry a nesuší pokožku kolem očí.

Na rozdíl od make-upu, který se nanáší na povrch kůže se pigment zavádí dovnitř pokožky, a proto není schopen zanášet póry. Obsahuje organické složky, které pečují o pokožku kolem očí. A díky reflexním částicím se pokožka stává hladší a zářivější.

4. Dobře překrývá, ale nezdůrazňuje vrásky.

Často korektory, které dobře maskují, zároveň zdůrazňují i vrásky kolem očí a přidávají další roky. S estetickým maskováním nemusíte volit buď barvu anebo lehkost textury. Pigmenty se aplikují ve vrstvách do oblasti pod očima, vypadají přirozeně, ale zároveň dobře překrývají zarudnutí a modravost. Specialista estetického maskování vybere odstín podle barvy a typu vaší pleti, proto výsledek bude vypadat co nejblíže barvě pleti na obličeji.

Estetické maskování je postupný proces, který probíhá v několika etapách. Pigment se nanáší natolik povrchně, jak je to jen možné, a postupně zesiluje maskovací účinek. Tato metoda pomáhá odstranit kruhy pod očima a zachovat přirozenost barvy.