Obočí by mělo být o něco tmavší, než jsou naše vlasy. Pokud vám příroda nenadělila přirozeně tmavé obočí, je dobré ho barvit. Obličej totiž pak působí svěžejší, mladší a stále upravený. Můžete využít služeb profesionála, nebo zkusit barvení obočí doma.

Barvu volte pečlivě, je totiž základ

Rozhodnete-li se pro domácí proceduru, čeká vám pár úskalí. Na rozdíl od kosmetičky nemáte barvení v oku, takže musíte být opatrnější, co se výběru odstínu týče. Informace na krabičkách bývají velmi orientační a nikdy v podstatě nevíte, jaká barva vám ve výsledku zůstane.

Můžete si vybrat hennu, která je čistě přírodním produktem a navíc chloupky vyživuje. Profesionální barva zase vydrží o něco déle a nabízí větší škálu odstínů.

 

Domácí barvení hennou

Hennou lze barvit vlasy, obočí i řasy. Dopřejete jim nejen lesklejší a zdravější barvu, ale také výživu a ochranu například před UV zářením.

Tato barva vydrží nanejvýš tři týdny. Je proto potřeba aplikovat ji častěji. Odměnou vám ale je naprostá přirozenost a bezpečnost při aplikaci.

 

Věděli jste že:

Henna je pouze rozdrcený list rostliny Henovníku bílého. Pochází z Afriky, ale pěstuje se také v Indii, Pákistánu či Íránu. Na barvení vlasů a kůže se henna využívá už tisíce let a k její výrobě se nepoužívají žádné chemikálie. Má antibakteriální a antiseptické účinky, takže kromě kosmetických výhod přináší i léčebné účinky.

Barvení hennou se hodí pro všechny, kteří vyznávají přirozený styl. A také pro ty, kteří chtějí podpořit růst chloupků nebo si z důvodu nemoci či těhotenství nemůžou dovolit permanentní make-up.

U barvení hennou je zásadní sledovat teplotu hmoty. Na pokožce ji také musíme nechat působit mnohem déle, takže celý proces zabere někdy (především v případě barvení vlasů) hodiny. Vždy si pečlivě prostudujte informační leták v balení. Po obarvení nesmíte obočí 24 hodin namočit.

 

Profesionální barva pro delší efekt

Výhodou profesionální barvy je v první řadě její delší výdrž. Na obočí ji můžeme pozorovat až měsíc. Obsahuje barvící složku a oxidační emulze, i tak je ale pro chloupky šetrná. Musíte si ovšem být jistí, že na ni nejste alergické.

Aplikace této barvy je mnohem rychlejší, přesto byste ji měly nechat na profesionálovi, který přesně ví, kolik času potřebuje.

Pokud se vám zdá, že ani měsíc obarveného obočí není dostatečně dlouhá doba, vyzkoušejte mikropigmentaci obočí. Pudrová metoda vytvoří krásně plné obočí i na několik let. Inovativní metoda vláskování přinese o něco přirozenější efekt, protože každý chloupek je při ní dotvářený zvlášť.

 

Jak si nabarvit obočí doma

  • Nejdříve očistěte tvář od líčidel a mastnoty. Nepoužívejte při tom odličovač na bázi oleje.
  • Trochu mastného krému nebo vazelíny naneste kolem obočí, čímž zabráníte, aby se obarvila i kůže.
  • Postačí vám malé množství barvy, které nanesete kartáčkem ve směru růstu chloupků. Pokud kartáček nenajdete v balení, uschovejte si pro barvení starý aplikátor z vypotřebované řasenky.
  • Soustřeďte se na to, aby vrstva barvy byla rovnoměrná. Barvu, kterou přetáhnete mimo obočí, rychle odstraňte vlhkou vatovou tyčinkou.
  • Nechte hmotu působit podle doby určené na návodu. Poté obočí očistěte tamponkem.
  • Je lepší nanést méně tmavou barvu, protože v případě potřeby můžete postup zopakovat, nanést další vrstvu a tím chloupky postupně ztmavit. Ujistěte se také, že odstín je stejný na obou stranách.
  • Kůži v okolí obočí ošetřete olejem nebo odličovadlem.
  • Barva se vždy zdá zpočátku intenzivní. Za pár dní se odstín zmírní.
  • Stejný postup platí i pro domácí barvení řas.

Úprava obočí určitě stojí za námahu, protože (jak už jsme si řekli) obočí podtrhuje přirozenou krásu. Pro stoprocentní výsledek se objednejte k nám a my vám vymodelujeme obočí a řasy, které vám budou slušet nejlépe.