Péče o řasy a obočí je pro ženy nesmírně důležitá, protože právě obočí a řasy dodávají tváři výrazné rysy. Bez obočí mizí jedinečnost a tvář vypadá unavenější a starší. Spolu s řasami, i obočí má vliv na to, jak výrazný a podmanivý bude váš pohled. Jak tedy můžete své řasy a obočí vyživovat a upravovat, aby byl efekt perfektní?

Správný tvar a barva jsou zásadní

Móda je naštěstí dnes přívětivá v tom, že obočí má být co nejpřirozenější. Ženy už proto nemusí vytrhávat tenké čáry nad očima, ani dokreslovat silné oblouky. Pokud máte od přírody husté obočí, držte se ho. Pokud máte obočí naopak tenké, nesnažte se vytvořit obočí Cary Delevingne.

Dále si musíte správně určit barvu obočí. Neměla by být o mnoho výraznější než naše vlasy. Správný odstín je o jeden až dva stupně tmavší. Tmavovlásky mohou ubrat, světlovlásky zase přidat na intenzitě.

Obočí vyžaduje pravidelnou péči, ale nemusí tomu tak být vždycky. Pokud vás unavuje neustálé vytrhávání chloupků a jejich líčení, můžete využít služeb profesionálky. Ta vám navrhne dokonalý tvar a barvu a obočí i řasy upraví.

Tyto návštěvy jsou potřeba přibližně jednou měsíčně. Pro dlouhotrvající efekt ženy využívají permanentní make-up, díky kterému získají na léta perfektní řasy bez další péče.

 

Krásné a zdravé řasy začínají u odličování

Nejen vaše řasy, ale i vaše pokožka potřebují co nejdůkladnější péči. Každodenně je zatěžujeme make-upem a nečistotami z okolí. Proto je zásadní důsledné odlíčení a pročištění na konci dne.

Používejte co nejšetrnější odličovače, ideálně obohacené o vitamíny, aloe veru nebo kolagen, které zabraňují lámání řas.

Důležitý je také správný způsob odličování. Tamponek s odličovačem nejdříve nechte na pár vteřin působit na víčku, aby se řasenka rozpustila. Pak přejíždějte víčko jemným pohybem dolů směrem k vnitřnímu koutku. Tímto způsobem chráníte řasy před lámáním a vypadáváním.

Je také dobré občas dát svému obličeji pauzu. Pokud to jen jde, zůstaňte nenalíčené. Především pokud jsou vaše řasy zesláblé a potřebují regeneraci.

 

Vyživujte obočí i řasy

V péči o řasy a obočí je výživa nepostradatelnou součástí. Rozlišujeme pak dvojí typ vyživování – zaprvé zevnitř a zadruhé zvenku. Nezapomínejte, že pokud vaše tělo nedostává dostatek živin v potravě, nemůže být schopné zásobovat všechny vlasy a chloupky.

Vyživovat řasy a obočí zvenku je celkem snadné. Stačí na noc nanášet tenkou vrstvu oleje (nejlepší je ricinový, ale může být i kokosový nebo olivový). Pokud potřebujete své obočí rychle zvýraznit například před večírkem, můžete vetřít trochu oleje i během dne.

Populární jsou i růstová séra. Jejich účinnost se ovšem mění s každou uživatelkou a rozhodně musíte vytrvat, než uvidíte výsledek. Volte kvalitní přírodní přípravky, které obsahují například biotin, kyselinu hyaluronovou nebo D-pantheol.

Jídelníček musí být komplexní a obsahovat bílkoviny i tuky, nenasycené mastné kyseliny i vitamíny (především A, B, E). Řasám, obočí i vlasům nejvíce prospívají selen, zinek a železo, proto jsou důležitá semínka, ořechy, luštěniny i oleje (například lněný a konopný).

 

Profesionální péče o řasy a obočí

Mnoho žen si už ublížilo při snaze získat dlouhé řasy a husté obočí. Ať už jde o umělé nalepovací řasy nebo špatné vytrhávání obočí – způsobů, jak poškodit vlasové folikuly je mnoho. Kdo se chce vyhnout problémům a často i trvalému poškození, měl by se svěřit do rukou profesionálům.

Pokud jsou vaše řasy a obočí poškozené, řídnou nebo rostou pomalu, najděte cestu, na které se nebudete stresovat svým vzhledem. Mnoha ženám navrátilo sebevědomí vytetované obočí, které nahradí chybějící chloupky a ty stávající zvýrazní.

Stejně tak pomáhá i mikropigmentace očních víček, během které artistka vytetuje oční linku. Ta dokáže podtrhnout řasy a zamaskovat ty chybějící.

Teď už víte, jak pečovat o své řasy a obočí. Využíváte už některý z uvedených tipů? Nebo máte vlastní způsoby jak řasy a obočí udržovat zdravé a pevné?