Vytvořit slušivé obočí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Svou roli hraje nejen tvar obličeje, ale i posazení očí a barva vlasů. Pojďme se podívat na to jak namalovat obočí, které vás rozzáří a zkrášlí.

Aktuální trend volá po přirozenosti

Zapomeňte na příliš tenké oblouky, které byly v módě v devadesátých letech, i na extra husté a tmavé obočí, které modelky nastolily v poslední dekádě. Momentálně se do módy vrátila přirozenost. Haleluja! Sledujte tedy, jaký tvar a šířku obočí vám příroda nadělila, a podle toho se řiďte, až začnete obočí zvýrazňovat.

 

Jak vytvarovat obočí, aby nás to nemrzelo?

Možná vás v mládí maminka upozornila, ať jste při trhání obočí opatrné. Že špatně vytrhané chloupky už nemusí znovu dorůst. Pokud jste se radou neřídily a o obočí jste nenávratně přišly, může vám pomoct permanentní make-up obočí.

Tvarujete obočí tak, aby začínalo nejdále nad vnitřním koutkem oka. Správná délka končí na lince směřující od vnější strany nosu přes koutek oka. Chloupky vytrhávejte na straně od víčka, nikdy ne od čela. Vždy naneste make-up jako první a obočí domalujte nakonec. Přejdete tak tomu, abyste se bezděky nalíčila příliš silně.

 

Jak namalovat obočí podle očí a barvy vlasů?

Oči blízko u sebe ocení obočí, které začíná dále od kořene nosu a tedy mezera mezi ním je větší. Naopak oči posazené daleko od sebe opticky přiblíží obočí, které je k sobě blíž.

Blondýnky často bojují s příliš krátký obočím. Domalovat ho můžou snadno tenkou tužkou, ideálně světle hnědé nebo šedé barvy. U světlovlásek platí, že barva jejich obočí by měla být o dva až tři odstíny tmavší než vlasy.

Brunetky by měly zvolit barvu obočí jen o jeden stupeň tmavší, než je jejich hříva. Černovlásky zase můžou odstín ubrat, aby nepůsobily příliš tvrdě.

Zrzky to budou mít s barvením obočí nejtěžší, ale obecně doporučujeme výraznější odstín.

 

Jak správně nakreslit obočí podle tvaru obličeje?

Rozlišujeme pět základních tvarů obočí – klenuté, zaoblené, rovné, esovitý tvar a strmý oblouk. Důležité je respektovat původní linku a jen doladit nedostatky – jako jsou přebytečné nebo chybějící chloupky.

  1. Obdélník – obdélníkovitému obličeji pomůže, když bude obočí delší a ploché.
  2. Trojúhelník – měkké a krátké obočí sluší tváři se širokou čelistí a úzkým čelem.
  3. Kruh – kulatý obličej zeštíhlí výrazně klenuté a ostré obočí. Vrchol oblouku by měl být nad nejširší částí čelisti.
  4. Ovál – oválný obličej je ideální a bude mu slušet jakékoliv přirozené obočí a líčení. Opticky rozšířit ho pomůže rovné obočí.
  5. Čtverec – příliš hranatý obličej zjemní měkký oválný tvar a nepříliš široké obočí.
  6. Diamant – příliš úzkou a špičatou brada tvořící diamantový tvar obličeje kompenzují krátké kulatější obloučky do tvaru písmene S.
  7. Srdce – zaoblené obočí bude fungovat i u srdcovitého obličeje.

 

Návod k nalíčení perfektního obočí

Nejdříve pinzetou vytvořte požadovaný tvar a délku. Pak chloupky pročešte kartáčkem do správného směru. Tužkou dokreslete chybějící chloupky. Poté použijte stín, kterým obkreslíte tenkou linkou spodní hranici obočí. Tu nezačínejte u kořene nosu, ale až kousek za začátkem obočí. Stejným způsobem zarovnejte i horní část obočí.

Jakmile máte takto připravený obrys, naneste na štětec menší vrstvu stínu. Štětec vždy lehce oklepejte, aby barva nebyla příliš výrazná. Obočí vybarvujte po tenkých vrstvách a u kořene ho nechejte světlejší, čímž zabráníte vytvoření ostré hranice.

Upravené obočí vydrží déle, když ho zafixujete speciálním fixátorem. Zvýraznit ho pomůže highlighter, který zlehka nanesete pod obočí.

Pokud se vám zdá, že je domácí úprava obočí až příliš velká alchymie a námaha, můžete se svěřit do rukou profesionálů. U nás vymodelujeme a nabarvíme vaše obočí do dokonalosti. S naší pomocí a pomocí mikropigmentace vám odpadne každodenní starost o obočí. Zároveň můžeme nakreslit i permanentní oční linku. Oči a obočí jsou nejvýraznější části naší tváře a určují celkový výraz, mladost a svěžest. Věnujte jim tedy pozornost a péči.